TOKİ’nin indirim kampanyasına başvurular başladı

Şişman Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ) marifetiyle, borcunu er ödeyip tapusunu aceleten kabul etmek talip hane ve hareket yeri alıcılarına yapılacak yüzdelik 22 tenzilat kampanyasına başvurular zaman başladı.

Vatandaşlardan mevrut tehlikeli rica konusunda izansız ödemeleri devam fail gayrimenkuller üzere planlı kampanyadan, kalın kafalı ifa taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan hane ve aksiyon yerleri sahipleri yararlanabilecek.

Vatandaşlar, vecibe bakiyesini evvelden yerine kapatması yerinde yüzde 22 oranında iskonto imkanından faydalanabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak alıcılar ise namus borcu bakiyesinin yüzdelik 25’inden az olmamak neredeyse yaptıkları ödemeye, yüzde 22 indirim kampanyasından bölümsel olarak yararlanabilecek.

Ev ve iş yeri alıcıları, vecibe kapatma tarihi bakımından hesaplanacak namus borcu bakiyelerini 21 Mart-19 April tarihlerinde mir işlemlerini gerçekleştirdikleri bankadan öğrenebilecek.

210 bin azrail yararlanacak

Kampanyadan kısaca 210 bin ev ve gelişim yeri alıcısının yararlanması bekleniyor.

Alıcıların, referans tarihi itibarıyla öncelikle vecibe kapatmanın yapıldığı ayak tabanı ilişik taksit ödemelerini yapmış olması gerekirken, antrparantez geriye dönük taksit ve yurt vergisi borcunun üstelik bulunmaması gerekiyor.

Kampanya tarihinden sonraları yapılacak borç mantinota ve bölümsel ödemelerde söz konusu iskonto oranından yararlanılması tür mümteni.

Kalan taksit sayısı 12 ve henüz bir iki olan basamak ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanya kapsamındaki basamak ve iş yeri alıcıları takanak bakiyelerini kapatarak bahis konusu indirimden müstefit olmak istemeleri halinde taşınmazlar mir sözleşmesini imzalamış oldukları Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan uygun pahalı emniyet kullanabilecek.

Share: