‘TOKİ’nin kurasına Suriyeliler birlikte girdi’ iddiası!

Haddinden Fazla sayıda başta Suriyeli ve Afgan’ın TC vatandaşlığına alındığı biliniyor. Bu evolüsyon yemeden içmeden sokaklarda, tabelalarda, menülerde değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, hele özürlü ve martir-gazi yakınlarına basamak edindirme amacı güden Toplu Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vasıtasıyla gerçekleştirilen ad çekme sonuçlarında bile kendini gösteriyor. Referans şartı namına TC vatandaşlığının ve 1 yıllık ikametin tam olduğu kuralara katılımda, son beş altı yılda yurttaşlık kayran kişilerin çetin başvurusu sonuçlara da yansımaya başladı. Akıbet yerine sabık ay yapılan İstanbul Kayabaşı 3. ve 4. Kadem evlerinin kuralarında 3 zait 1 dairelerden kazanan tahminî 500 talihli ortamında, Lama Hamaideh, Muhammed Ammar Abdulazim, Abdulkader Mohammad üzere esame ilgi çekti.

“BU DAİRELER KARI SAHİBİ OLAMAYAN ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA GİDİYOR DİYE DÜŞÜNDÜM”

Sözcü’den Dinamit Evliya Beyhan’ın haberine göre; Kurayı kazanamayan ayrımsız vatandaş, “Önceki, ‘kazanamadım ama neyse ki bu daireler ağırlıklı yerine kari sahibi sıfır şehit ve gazi yakınlarına gidiyor’ diye düşündüm. Bilahare listedeki isimleri görünce epey vatandaşımız evsiz barksızken sonra vatandaşlığa geçenlerin bu hakkı kazandığını görmüş oldum” dedi.

TOKİ, 50 bin sosyal hane projesi kapsamında Başakşehir Kayabaşı 3. ve 4. adım laf projesinde ; 2 hane 1 salon 482 skor ve 3 göz 1 salon 524 skor konutu satışa çıkardı. Kura çekiminde belirlenen türe sahipleri 240’a varan vadelerde familya sahibi olabilecek. Abece yayına verildiği süreye büyüklüğünde TOKİ’den bahis ile ilgilendiren sorumuza bir cevap gelmedi.

DÖVİZLE KAZANANLARA ÖZEL PROJE

TOKİ’nin büyük basamak açığı olan İstanbul için ad çekme çekimi yaptığı ayrımsız değişik proje birlikte Sancaktepe projesi. Proje, yetersiz dışında eğleşme eden TC vatandaşlarına hususi yapılması ile “hastalık dövizle kazananlara hususi proje yapılıyor” tepkisi çekmişti. Yüzde 30 peşinatla 8.342 lira taksit taksit 120 ayak tabanı varan mehil ile kari sahibi özne projenin kurasını kazananlar arasında bile Abdalhaki Sadaki, Abdulmajid Alkaddah, Abdelkader Benkhaled gibi isimler var.

TOKİ aidatlarına yurttaş isyanı

 

Erdoğan: Suriye krizinin külfetinin bize yüklenmesi doğru değil

 

Kaç Suriyeli gönüllü olarak kafasız döndü? Açık nicelik açıklandı

 

Share: