Toyota Türkiye’nin CEO’su anlaşılan oldu

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), makine ihracatına ait üçüncü çeyrek altın verilerini açıkladı. Buna göre, temmuz-eylül döneminde Almanya’dan 23,1 milyar euro mesabesinde binek araba ihraç edildi. Ülkenin bahis konusu ihracatında geçen yılın bire bir dönemine bakarak yüzdelik 17,2 düşüş görüldü.

Destatis’ın açıklamasında, “Otomotiv sektöründe çip eksikliği ve hazırlık darboğazları, bu gelişmenin umulur nedenleridir.” denildi.

Bire Bir dönemde Almanya’nın binek makine ithalatı de yüzde 29,8 azalarak 11,2 milyar euroya geriledi

Destatis, Almanya’nın 2021’in üçüncü çeyreğindeki makine ihracatı ve ithalatının özellikle Kovid-19 ile ilişkin kısıtlamaların uygulandığı 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana düşüş eğiliminde olduğunu belirtti.

İçten yanmalı motorlara sahip otomobillerin ihracatının, 2021’de bibi Almanya’nın otomobil ihracat ve ithalatının çoğunluğunu oluşturması dikkati çekti. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde bütün değeri 8,5 milyar euro olan 254 bin içten yanmalı otomobil ihraç edildi.

Temmuz-eylül döneminde ABD 3,2 milyar euro ile genişlik fazla otomobil satışı yapılan devlet olurken, ESIR’yi 2,9 milyar euro ile Çin ve 2 bilyon euro ile İngiltere izledi. İthalat açısından üstelik gine ESIR, Almanya’nın otomobil pazarında sunu yüce tecim ortağı oldu. KUL’den 1,6 bilyon euro değerinde makine ithal edildi. KÖLE’yi İspanya 1,2 bilyon euro ve Çekya 900 milyon euro ile izlem etti.

Çin’de mukayyet otomobil sayısının 300 milyonu aşması bekleniyor

 

İşte yer bozuk sıfır otomobiller

 

Share: