Trafik sigortasında zam kararına TESK’ten tepki geldi

Bugün itibarıyla başlayan aplikasyon yardımıyla motorlu taşıt çoban sertifikası sorgulama ve konfirmasyon işlemleri artık e-Azamet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

SERTİFİKALAR KURSLAR TARAFINDAN DÜZENLENİP KURSİYERE VERİLİYORDU

Motorlu kayıt sürücü kurslarından yılda tahminî 3 milyon güç sertifika alıyor. Sertifikalar, hususi motorlu pusat çoban kursları marifetiyle düzenlenerek diyar ya üstelik ilçe milli eğitim bilimi müdürlüklerince arama edildikten sonraları imzalanarak kursiyerlere dağıtılıyor, kursiyerler de bu sertifikalar ile alay malay şahıs ve yurttaşlık müdürlüklerine her an sertifikalarını ehliyete dönüştürüyorlardı.

E DEVLET’TEN ARTIK HADDINDEN FAZLA ELAN YALIN KAT OLACAK

Cumhurbaşkanlığı Dijital Tahavvül Ofisi, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı Özel Tedrisat Kurumları Umumi Müdürlüğü ve TÜRKSAT Uydu Tanıtma Kablo TV A.Ş. eliyle ortaklaşa ölçülü “Motorlu Araç Çoban Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Vasıta Sürücü Sertifikası Teslim Hizmetinin e-Devlet Kapısı Entegrasyonu” projesiyle işlemler çıktı çokça elan yalin kat olacak.

DÜZME SERTİFİKALANDIRMANIN ÖNÜNE ÜSTELIK GEÇİLMİŞ OLACAK

Bugün itibarıyla başlayan aplikasyon sebebiyle motorlu anahtar çoban sertifikası sorgulama ve doğrulama işlemleri bundan sonra e-Mehabet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Kağıt tasarrufu sağlayacak olan uygulama ile imza için devir kaybı yaşanmasının ve bildirme önemlisi cali sertifikalandırmanın önüne de geçilmiş olacak.

Bozuk çeşit sürücü belgeleri amacıyla sonuç gündüz: 31 Fasıla 2022

 

Ehliyet özellikli kimlik kartlarına alçak bandaj

 

Harmoni başvuruları e-Izzet üzerinden yapılabilecek

 

Share: