Turgutlu’da gizlice hafriyat alanına engelleme

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesi Çepnidere Mahallesi’nde, İzmir Kemalpaşa Uran Bölgesi’nden gelen araçların uğrun hafriyat dökümü yaptığı ve plastik atıklarını bıraktığı alanı ivedilikle temizledi. Alana gizliden gizliye döküm yaptığı tayin edilen vesait karşı daha evvel cezai işlem uygulandığını ve trafikten men edildiği belirtilirken; vatandaşların gizliden gizliye döküm konusunda daha duyar olması istendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, çaktırmadan hafriyat dökümü karşısında sergilediği azimli tutumu sürdürüyor. Turgutlu ilçesi Çepnidere Mahallesi’nde; İzmir Kemalpaşa bölgesinden gelen araçların gizliden gizliye döküm yaptığı ve plastik atıklarını bıraktığı alanlar hızlıca temizlendi. Katışıksızlık ve bertaraf çalışmalarına Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Dulda ve Arama Dairesi Başkanı Yokluk Mavi ile Çepnidere Mahalle Muhtarı İnan Cerbezeli üstelik eşlik etti.

“Doğamızı koruyalım”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kasaba Esirgeme ve Kontrol Dairesi Başkanı Hiçlik Mavi, “Turgutlu ilçemiz sınırları içerisinde kalan Çepnidere Mahallesinde daha başlangıçta birlikte arkadaşlarımızın iş yapmış olduğu gizliden gizliye döküm alanındayız. Kemalpaşa ve Turgutlu ilçelerimizin kül sınırındayız. Kemalpaşa Birleştirme Uran’nden mevrut uğrun beş altı kamyonun dökmüş olduğu bu atıkları, zaman itibariyle temizliyoruz. Cengiz Başkanımızın bu konulardaki hassasiyeti ve Manisa Büyükşehir Belediyesi kendisine çevremize verdiğimiz ehemmiyetten âlem bu kirliliğe gönlümüz razı olmazdı. Zaman itibariyle bunları temizliyoruz ve bertarafını sağlayacağız. Vatandaşlarımızdan bire bir ricamız olacak. artık bu kabil kamyonları veya gizlice akıtmak isteyen şahısları gördüklerinde duyar davranırlarsa, bizi bile kıvançlı edecekler. Alay Malay çevremizi müzaheret etmek için hizmet etmek zorundayız. Natür hepimizin. Hepimiz bu topraklar üzerinde yaşıyoruz” diye konuştu.

Muhtar Girgin, büyükşehire teşekkür etti

Çepnidere Muhtar İnan Girgin, “Çaktırmadan moloz dökümü konusunda yapılan anında engelleme üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Daire Başkanı Kesat Gökçe’ye teşekkür ediyoruz. Başkanımızın üstelik ifade ettiği gibi, tespitin peşi sıra aceleten ertesi devir gelip, müdahaleyi yaptılar. Kemalpaşa bölgesindeki Kurtbaba yolu ve Bağyurdu aracılığıyla gelen sinsice atıklar sıkıntımızdı. Zaten atıkların üzerinde İzmir Kemalpaşa ibareleri görülüyor. Bizim vatandaşlarımızdan istediğimiz, çevreyi ters etkileyebilecek gizlice döküm eden kişileri ihbar etmeleri, plakalarını alarak Muhtarlığa, Zabıtaya, Polise yahut Jandarmaya bildirmeleri. Tığ, demin burayı temizliyoruz. Temizledikten bilahare yetişkin olan burayı korumak. Bu siper işini bile hep alay malay fora etmek zorundayız. Zira buraya dökülen seçme alana benzeri bekçi görevlendirme imkanımız bulunmayan. Vatandaşlarımızı duyar olmaya davet ediyoruz. Manisa Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkürname ediyoruz. İnşallah elan adamakıllı tıpkı Turgutlu ve Manisa üzere el ele uğraş edeceğiz” dedi. – MANİSA

Share: