Türk CEO ve CFO’lar daha optimist

İçinde bulundukları mukavim ekonomik koşullardan sıyrılmaya çalışan İspanya, Yunanistan, Japonya, İrlanda, Portekiz ve son günlerde İtalya üzere bazen ülkeleri ayrı benzeri şekilde değerlendirirsek, acun ekonomisi umumi olarak gösterişli benzeri canlanma sürecinde. Şirketler, krizde ayakta kalma stratejisinden çokça büyüme odaklı hareket planları yapmaya yönelmiş durumdalar. Grant Thornton’un 2011 2. çeyreği itibariyle gerçekleştirdiği bu araştırma, 39 değişik ülkeden tahminî 3.000 CEO ve CFO seviyesinde yönetici ile yapıldı ve bir nice konuya mum tutuyor. İyimserlik/bedbinlik, özel sektörde büyümenin önündeki baskıcı unsurlar, istihdamdaki değişim, maaş çoğalma öngörüleri gibi birçok konuya ışık tutan araştırma sonuçlarına göre, 39 mutluluk beyninde Türkiye’nin bulunduğu dideban azrail.

 
İyimserlik üstüne 2011 evvel çeyrek altın sonuçlarına bakarak dünya sıralamasında yerimizi koruyoruz ve yer faziletli optimizm, ayrıksı coğrafi gruplarla kıyaslandığında Türkiye’de.
 
2011 evvel çeyrek sonuçlarında Türkiye +66 puan ile 39 talih beyninde 14. sıradaydı. İkinci çeyrek altın sonuçlarına bakıldığında, iyimserlerin oranında -9 puanlık ayrımsız düşüş olsa birlikte acun sıralamasındaki yerimiz aynı ve 8 ayrımlı coğrafi gruptan daha faziletli aynı optimizm ortalamasına sahibiz. Avrupa birliği ülkelerinde önce çeyrek sonuçlarına göre 3 puanlık benzeri çoğalma yaşanırken BRIC, ASEAN ve Latin Halkları Amerika ülkelerinde 10 puanın üzerinde düşüş yaşanıyor. İspanya, Yunanistan ve Japonya 2011 önce çeyrek sonuçlarında bildirme bedbin üç ülkeydi. İkinci çeyrek sonuçlarında birlikte bu boyut değişmedi.  
 
Tabir sonuçlarını değerlendiren Grant Thornton Türkiye Ortaklarından Emre Halit, ikinci çeyrek altın sonuçlarını müspet karşıladığını belirterek, optimizm göstergesinin önemli bir olgun olduğunu çünkü ekonomide beklentilerin koskocaman racon oynadığını belirtti. Türkiye’nin bu yılın evvel çeyreğinde Arjantin ve Çin’i geride bırakarak geçen yılın ayrımsız çeyreğine göre %11 büyümesinin yüce bire bir gelişme olduğunu sözlerine ekledi.
 
İyimserlik görünümü * (İyimserlerin yüzdesinin, kötümserlerin yüzdesine farkı)
 
2011 İkinci çeyrek altın
2011 Bir Numara çeyrek
Değiş
 
 
 
 
Türkiye
57
66
-9
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)

İsimli Kişinin Yorumuna Cevap Yazıyorsunuz. X

Kişi Soyad : Yorumunuz :

BU DUYUM BIRLIKTE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Yabancıların Türk para sektörüne ilgisi yan etki korkusu ortadan kalktı! Kovid-19 aşılarına atılganlık arttı Arjantin’da mevcut titanozor şimdiye kadarki sunma çarkıt örnek olanaklı Türk uzmanlar araştırdı! Kovid-19 aşısı liyakatli mı? Selen insanlarından ‘kanser aşısı’ çalışması Derbent’dan sabık sefine sayısı 2020’de üstelik düştü 2001 krizinin mimarı: 28 Gücük Ay Kovid-19’a yakalanan yüklü kadınların ürettiği antikor bebeğe geçiyor mu? İş dünyasında pandemi sonrası çarkıt düzene dönülür mü?
Share: