Türkiye küresel hane kıymet artışında zirvede

Uluslararası Servet Fonu (IMF) dünyada basamak fiyatlarının genişlik çok arttığı ve yeryüzü fazla düştüğü ülkeleri sıraladı.

IMF Toptan Göz İzleme Raporu 2020 yılı dördüncü çeyrek altın verilerine bakarak bire bir geçmiş yılın benzeri dönemine bakarak hane fiyatlarının en çokça yükseldiği talih yüzdelik 17.1’lik artışla Lüksemburg oldu.

58 ülkeyi havi rapora bakarak, Türkiye yüzde 14.9’luk artışla ikinci, Kullanılmamış Zelanda ise yüzde 13’lük artışla üçüncü tam vadi aldı.

Almanya’üstelik yüzdelik 8.7 Avusturya’bile yüzdelik 8.8 ve Portekiz’de yüzde 9 artma görülürken, konut fiyatlarının genişlik haddinden fazla gerilediği mutluluk yüzdelik 4.4’lük düşüşle Bir Zenci Emirlikleri oldu. 3.5’lik gerilemeyle Hindistan BAE’yi takip etti.

KREDİ BÜYÜMESİNDE BİRİNCİ OLDUK

Türkiye’birlikte hane fiyatlarının küçümseme konusu dönemde yükselmesinin nedeni düşük ürem kampanyasıyla yüreklilik büyümesinin artması oldu.

Kamu bankaları önderliğinde tarihi kayırıcı seviyelere çekilen emlak kredisi faizleri talebi canlandırmış ve fiyatları yükseltmişti.

Bu buut IMF verilerine birlikte yansıdı. 2020 yılında, 55 ülke beyninde sağlıklı emlak kredisi büyümesinde Türkiye yüzdelik 15.3’lük artışla bir numara sırada meydan aldı. Rusya yüzdelik 13 ile ikinci, Sırbistan yüzde 11.1 ile üçüncü oldu. Cesaret büyümesinin arz haddinden fazla yavaşladığı talih ise yüzdelik 6’lık düşüşle İrlanda oldu.

SERENCAM 20 YILIN REKORU

IMF Küresel Göz Değer Endeksi 2020 yılı dördüncü çeyrek altın itibariyle tarihinin arz faziletli seviyesine artık. 2000 yılının 100 olarak kabul edildiği dizin, 2020’un dördüncü çeyreğinde 167.2’yi görerek rekor kırdı.

Ev fiyatları Rusya’bile yüzdelik 9.1, Kanada’dahi yüzdelik 10.7, Amerika Bir Devletleri’nde yüzde 7.8, Fransa’üstelik yüzde 6, İngiltere’dahi yüzde 5.9, Çin’birlikte ise yüzdelik 2.2 artma gösterdi.

Hollanda’bile konut krizi!

 

Bölgedeki göz fiyatları uçtu! İşte sunu zer ilçeler…

 

Arıtma edilen faizsiz bölük şirketleriyle ilgilendiren karar!

 

Share: