Türkiye mutsuz insanların ülkesi oldu

Global araştırma şirketi Ipsos’un 14 Nisan’da açıkladığı Mutluluk Araştırması’nın detaylarında, Türkiye’nin son 10 yılda mutluluğunu elbet yavaş yavaş kaybettiği ortaya çıktı. Araştırmaya göre Türkiye’üstelik bugün mutlu olduğunu söyleyenlerin oranı sadece yüzdelik 42. Bu nazaran Türkiye araştırmanın kapsadığı 30 talih arasında en son tam.

2011 yılında Türkiye, yüzdelik 89 ile 30 devlet içinde zirvede, yani vatandaşlarının mutlu olduğunu sunu çok söylediği büyüklük iken, 2012 araştırmasında mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının oranı yüzdelik 83’e indirilmiş. 2017’de elan ateş bir düşüşle yüzdelik 58’e, 2019’da ise yüzdelik 53’e gerileyen mutluyum diyenlerin oranı serencam adına dibi görerek yüzdelik 42’ye büyüklüğünde düşmüş durumda.

Sözcü’den Şiddetli Duayen Beyhan’ın derlediği habere göre, mutsuzlukta bir tane rakibimiz, şişman ayrımsız konuşu bunalım zihayat Arjantin. Ülkenin batkı etmiş olmasına rağmen Arjantin’bile mutlu insanların oranı Türkiye’den 6 nokta yukarıda.

30 mevki içre sunu aşkın ‘Tek mutlu değilim’ diyenler Türkler

– Araştırı, global ortalamada insanların yüzdelik 67’sinin kendini bahtiyar yerine tanımladığını ortaya koyuyor.

– 30 ülkede 20.504 dirilik ile görüşülerek gerçekleştirilen araştırmada Türkiye “hiç bahtiyar değilim” diyenlerin oranı ile (%18) geçmiş sırada.

– Türkiye’da kendini haddinden fazla mutlu olarak tabir edenler hemen yüzdelik 10. Yani 10 kişiden 1’i haddinden fazla bahtiyar. Genellikle bahtiyar olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 32. Yüzde 41 ise çoğunlukla bahtiyar olmadığını söylüyor.– 10 sene geçmiş mutlulukta Türkiye yüzdelik 89 ilk tam iken ardından mevrut ülkeler Hindistan ve Avustralya idi. 2022 bakımından her iki mevki da sırasını korumuş. Genişlik bahtiyar insanların ülkesi ise çıktı yüzde 86 ile Hollanda.

Tam Kesim Cesaret Endeksi yükseldi

 

TÜİK açıkladı: İşte Türkiye’nin arz zinde ve nemli şehirleri!

 

Türkiye hiperenflasyon dönemine mi girdi

 

Share: