Türkiye’de aktif İngilizler neyi fiyatlı buluyor

İngiltere’bile işaret eden Daily Express gazetesi, Türkiye’birlikte çalışanlar yabancıların hangi düşündüklerinin sorgulandığı ‘HSBC Expat Explorer’ adlı ayrımsız anketin sonuçlarını paylaştı. Gazeteye göre gelgel koşulları, manzaraları ve düşük hayat maliyeti nedeniyle Türkiye ecnebi çalışanlar amacıyla iri hava kaynağı amma ‘oldukça fiyatlı’ mevcut ayrımsız öz dahi var.

Gazeteye göre Türkiye’üstelik tahminî 34 bin İngiliz yaşıyor. Bazı Veli ve Akdeniz’deki yaka kentlerini yeğleme eden, bazı birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir kabil büyükşehirlerde yaşamını sürdüren İngilizler Türkiye’ye alışılmak isteyenler amacıyla ipuçları ve tavsiyeler verdi.

Anket için soruları yanıtlayan İngilizlerden biri “İstanbul’da yaşıyorsanız makine almayın. Pahalı ve karmaşık. Site içre şişko transfer veya taksiyle aynı yerden tıpkısı yere başvurmak elan kıytırık” dedi.
Bir diğeri “Kültürü öğrenme ve hayat üzerine bıçkın olun” tavsiyesi verirken bire bir ayrıksı kaynak bile pazara gidip kasap gibi esnaflarla tanışık olunması yönünde. Türkiye’dahi hararetli tıpkı eksantrik İngiliz de “Sadece dinlence taraflarını değil ‘Gerçek’ Türkiye’yi gördüğünüzden sakıncasız olun” önerisi yaptı.

Asya’nın sunma pahalı dairesi 82.2 milyon dolara satıldı

 

İstanbul’da çekicilik kirliliğinin sunu iri nedeni ‘trafik’

 

İstanbul’da eş fiyatları için alışılmadık adisyon: Arz bir iki aynı milyon lira

 

Share: