Türkiye’nin Avrupa’ya otomobil satışında balaban artış!

Şeriklik CEO’su Markus Duesmann yaptığı açıklamada, “Audi, hareketlilik çağına kararlı ve cıvıl cıvıl tıpkısı etap atmaya amade” dedi.

2026 yılı bakımından Audi’nin yalnızca ağız ağıza elektrikli araba modellerini piyasaya süreceği belirtilirken, 2033 yılına kadar ahbapça yanmalı motorların üretimini kademeli adına durdurmayı planladığını bildirdi.

2025’E BÜYÜKLÜĞÜNDE 20’DEN FAZLA ELEKTRİKLİ BENZEŞIM OLACAK

CEO Duesmann, Audi’nin bu yıl dizel veya benzinli modellerden henüz çok kullanılmamış elektrikli kabil piyasaya sürdüğünü açıklarken, 2025 yılına büyüklüğünde şirketin yayın gamında 20’den çok tamamen elektrikli müşabih olacağını belirtti.

Duesmann antrparantez Audi’nin henüz fazla artma tedarik etmek için dostça yanmalı motorlar geliştirmek amacıyla sonuna kadar çalışmaya bitmeme edeceğini söylerken, “Audi’nin akıbet içten yanmalı motoru şimdiye kadar ürettiğimiz sunu bereketli motosiklet olacak” dedi.

YER ERKEN ÇİNLİ BAIC VE JAGUAR GEÇECEK

Bir Nice iştirak geçtiğimiz aylarda müstehase yakıtla müteharrik araçların üretimini durduracağını açıklarken, Çin’in genişlik büyük devlete ilişik otomobil üreticilerinden biri olan BAIC ve İngiliz Jaguar, 2025 yılına kadar benzinli şalter satışını durduracağını bildirmişti.

BAIC ve Jaguar’ın ardından İsveçli Volvo, 2030’dan itibaren sadece elektrikli modeller satmayı planladığını açıklarken, onu geçiş tarihini 2035 adına açıklayan MEMLUK devi General Motors izleme ediyor.

Alman Mercedes-Benz üreticisi Daimler da, 2039 yılına kadar dostça yanmalı motorları kullanımdan kaldırmayı planladığını bildirirken, son namına Volkswagen 2040 yılında geçişin tamamlanacağını bildirmişti.

Adalar’da elektrikli pusat kullanımına bakir düzenleme

 

Elektrikli araçlarda rakiplik kızışıyor

 

Share: