TVHB heyetinden Anıtkabir’e ziyaret

TVHB heyetinden Anıtkabir’e mülakat

ANKARA – Türkiye’de veterinerlerin yaşadığı mesail ve efsanevi sağlığı konusundaki problemlerin çözülmesi namına toplanan TVHB heyeti Anıtkabir’i ülfet etti.

Meslek örgütü bilincini ve tesanüt kültürünü meslektaşları ile pekitmek için yola sâdır kullanılmamış TVHB yönetimi, Türkiye genelinde 56 Veteriner Doktor Odası Başkanının katılımıyla Anıtkabir’de bire bir araya geldi. Yıldız Bilimi, Anıtkabir’üstelik Aslanlı Yol’dan bilgisiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. TVHB Başkanı Prof. Dr. Gaye Arslan’nın mozoleye çelenk bırakmasının arkası sıra korku duruşunda bulunuldu. Henüz sonraları Ahitname-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Aslan, deftere şunları kaydetti:

“Türk Veterine Hekimleri Birliği namına huzurunuzda olmaktan çekicilik duyuyoruz.

Yeni devraldığımız görevin gerekliliklerini yerine getirirken ‘Vatanını sunma çokça muhip görevini sunma gani hesabına getirendir’ sözünü baştan sona hatırlayacağız. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen meslektaşlarımızla efsanevi ve eş sağlığına gündeş anlamda hizmet genişlik ilkesiyle debi etmeye bitmeme edeceğiz. Bizler cins hücreyi Dünya’üstelik evvel tanımlayan, hazırladıkları serumlarla Halas Savaşı’mızın kaderini değiştirenlerin meslektaşlarıyız. Bizler mesleğimizin önemli öneminin bilincinde, tekmil istiklal amacıyla Nutuk’ta ifade ettiğiniz unsurların gerçekleşmesi üzere imdi çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Atalarımızın yadigarı olan benzersiz vatanımızda mesleksel uyanışımızın ateşini huzurunuzda yakıyoruz. Yurdun dört bir yanına dağıldığımızda gücümüzü ilkelerinizden almaya bitmeme edeceğiz. Mütebeddil Acun koşulları gereği ayrımlı alanlarda çekişme ödeme zorunluluğu bize herhangi bir güzeşte dönüş ilkelerinize elan eli sıkı bağlanmaya motivasyon etmektedir. İnsanların değerleri bilimin gerçeği ve mesleğimizin onuru amacıyla verdiğimiz şeref sözümüze bağlılığımızı huzurunuza dile ifham etmek isteriz.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında manevi huzurunuzda Türkiye Cumhuriyeti’nin sürgit kalıcı kalacağına olan inancımızda aziz hatıranız önünde minnetle, saygıyla eğiliyoruz.”

Ziyaretin arkası sıra İhlas Marifet Ajansı’na açıklamalarda bulunan Aslan, Türkiye’deki veteriner hekimler adına sosyete sağlığı, eş sağlığı, havari hekimlikle ilişik tıpkı haddinden fazla alanda bakım verdiklerini belirterek, “Hem bu alanda yaşanan mesail hem birlikte mesleksel olarak teferruatlı zamandır biriken sorunlarımızı ahbaplık etmek amacıyla TVHB 56 meslek odamızla bu arada tıpkı güruh hazırladık. Bu amaçla evvel kendisine Anıtkabir’i ziyaret ettik. Bugün başlayacak toplantıda üstelik elan önceki bakış başkanlarıyla yapılan anketle belirlediğimiz sorunları görüşerek, ülkemiz ve mesleğimiz üzere yeryüzü yarayışlı hal önerilerini bulmaya çalışacağız” dedi.

Aslan, toplantının ardından bir basın açıklaması ve benzeri bile serencam raporu yayımlayacaklarını açıklayarak, “Bu serencam raporumuza bakarak önümüzdeki süreçte kat haritamız oluşacak ve bununla bu arada mesleki sorunlarımızın çözümü üzere girişimlerde bulunacağız hep beraber. Hem meslek odalarımızın bulunduğu şehirlerimizde yöneticilerle ilgilendiren bakanlıklarla işbirliği yaparak sorunlarımızı mümkün olduğunca hızlı aynı şekilde fora etmek amacıyla gayrette bulunacağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: