Twitter’ın satışı saklı yazı paraları hareketlendirdi

Elon Musk’ın Twitter yönetiminin 44 milyar dolarlık anlaşmasının arkası sıra saklı yazı dünyalık piyasaları idmansız kayıplarını gabi aldı.

Musk’ın elan ilk bindi verdiğini açıkladığı Dogecoin’in sonuç 24 saatteki yükselişi yüzdelik 30’a dayandı. Dogecoin, 0.13 dolardan 0.16 dolara kadar yükseldi.

Geçmiş sabahleyin saatlerinde 38 bin 300 dolar seviyesinde iş gören Bitcoin birlikte haberin peşi sıra yönünü üst çevirdi ve yeniden 40 bin doların konusunda çıktı. Bitcoin bugün 40 bin 500 dolar civarında muamelat görüyor. Ethereum ise 2 bin 800 dolardan 3 bin dolar bandının üzerine imdi.

Coingecko verilerine bakarak, kripto para piyasasının büyüklüğü yüzdelik 4 artışla 1.965 trilyon dolara yükseldi.

Son dönemlerde jeopolitik riskler ve Fed’in mal politikasında elan atmaca adımlar atacağı beklentisi kripto paralarda satışları tetikliyor.

“Elon, güvendiğim biricik çözüm”

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey üstelik Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında tıpkı açıklama yaptı.

Dorsey, “Düzlem üzere genişlik güvendiğim hal bu oldu. Wall Street, Twitter’ın sahibiydi ve tıpkı şahsın bunu satın alması akla yatkın bire bir önce girişim oldu” diyerek konuştu.

Twitter’bile yüzde 2.36’lık hissesi kâin Dorsey, “Ayrımsız iştirak olarak Twitter temas ahit benim öncelikli sorunum ve bildirme şişman pişmanlığımdı. Bu sorunu çözmek üzere Elon, güvendiğim bir tane çözüm” dedi.

Jack Dorsey Twitter’ın satışı üzere konuştu: Güvendiğim bir tane çözüm

 

Elon Musk, Twitter’ı 44 bilyon dolara satın aldı

 

Saklı Yazı yatırımlarında nelere özen etmeli?

 

Share: