Uşak Valiliği sarsıntı sonrası battaniye fiyatlarının arttığı iddiasını yalanladı

Çeltek Valiliği, şekil üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin arkası sıra kentteki fabrikalarda üretilen battaniyelerin fiyatının arttığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılmış açıklamada toplumsal medyada yer sarsıntısı dolayısıyla Çeltek’ta battaniye fiyatlarının 100 liradan 250 liraya yükseldiği yönünde paylaşımların yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere kayran verildi:

“İlimizde üretilen battaniyeler içerdiği materyalin türüne, kalitesine ve büyüklüğüne göre 100 teklik ile 350 liralık arasında fiyatlandırılmaktadır. İddia edildiği için sarsıntı öncesi ve sonrasında fiyatlarda bir artma bahis konusu olmamıştır ve Tecim İl Müdürlüğümüzce ayrımsız suistimal tayin edilmemiştir. Kaldı kim depremin yaşandığı evvel saatlerden itibaren rastgele fiyat beklemeden 100 bin sayı battaniyeyi dürü kendisine toplayan Uşaklı hareket insanlarımız, hayırseverlerimiz takdiri türe etmektedir. Bu sebeple ilimiz esnaf ve sanayicilerinin gerçeği yansıtmayan ayrımsız iddia üzerine eleştirilmesi ve ilimizin adının bu şekilde anılması bizleri içten üzmüştür. Zaman aslı olup olmadığına bakılmaksızın gelişigüzel dedikoduyu paylaşma haset değildir. Aktarılma kontak ve dayanışma günüdür.”

Share: