Uyanık metal tacirleri ve kaçakçılara göz açtırmıyor

Yalova’da bitirmiş ekipleri eliyle düzenlenen esrar ve kaçakçılık operasyonlarında gözaltına alınan 16 kaba üzerine adli prosedür gerçekleştirildi.

Yalova İl Cingöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekipleri, 20-28 küçük ay tarihleri beyninde metal ve kaçakçılık olaylarına müteveccih haddinden fazla sayıda operasyon gerçekleştirdi. Icraat çerçevesinde Altınova ilçesinde 3 değişik olayda 12 gram metamfetamin ve 7 bin 920 skor komple makaron ele geçirildi. Model ilçede ise ikisi maden gelmek üzere toplam üç olayda 20 gram kubar duman yakalandı. Operasyonlarda 3 dedektör ve 6 skor heterojen hafriyat malzemeleri ele geçirildi.

Çınarcık ilçesinde yapılan çalışmalarda bile 4 değişik olayda 61 gram metanfetamin, 5 gram kubar kötü, 11 kaçak elektronik sigara ele geçirildi. Olaylara karıştığı belirleme edilen ve gözaltına alınan 16 keleş hakkında adli muamele yapıldı.

Öte yandan cingöz ekipleri aynı gün aralığında ise uyuşturucu ile savaşım çalışmaları çerçevesinde 3 değişik yerde 95 vatandaşa eğitim bilimi verdi. – YALOVA

Share: