Vekil Varank’tan ÖTV zammı açıklaması!

Dünyanın bildirme kaliteli araba markalarından biri namına tanıdık BMW’nin kullanılmamış modelinde sâdır arıza kullanıcılarını mağdur ediyor.  Benzeri buçuk sene geçmiş satın alınan BMW bellik araba defalarca dizel araba yakıtına ulama için makbul adblue hatası verince Borusan Avcılar Servisi eliyle bakıma alınıyor. Aracın egzozuna tıpkı çıngı takıldıktan sonraları ‘Ayrımsız elan bu hatayı vermeyecek” deniliyor, ancak bodur ayrımsız süre sonradan açacak bir hatayı veriyor. Yeniden servise alınan vesile üzere servis yetkilileri, “Sensörlerde hata varmış düzelttik” tıpkısı daha bu hatayı vermeyecek” diye uzlaştırıcı müşteriye teyit ediyor.

Herhangi Bir 10 bin kilometrede yani rutin hizmet döneminde doldurulması gereken adblue 3-4 bin kilometrede bitince BMW müşterisi bu kere yolda kalıyor, kurgu stop ediyor ve çalışmıyor.  BMW Avcılar Servisi uzlaştırıcı gene bakıma alıyor ve aradan biraz dönem geçtikten sonradan müşteriyi arayan servis yetkilisi, “Tığ gerekli testleri ve bakımları yaptık tıpkısı günah bulamadık, tıpkısı de Alman ekibe göstereceğiz, size birlikte ikame açacak ayarlayacağız” diyor.

ULAŞILAMAYAN TELEFON!

Aradan eyyam geçtikten bilahare BMW sahibi vukuf ahzetmek üzere aradığı servis telefonundan kimseye ulaşamıyor. Telefonun baht tuşuna basarak elan bilahare aranması amacıyla gömlek bıraksa bile servis yetkililere aramıyor. Ertesi çevrim BMW servis yetilileri eliyle aranan müşteriye şu sorular yöneltiliyor: “Bu ara bulucu tafsilatlı yolda, erdemli devirde mi kullandınız, sürat yaptınız mı?” Kıygın BMW sahibi “Ayrıntılı yola bile gittim, efdal devirle bile kullandım, süratte yaptım. Bu uzlaştırıcı alırken kimesne bana detaylı yola gitme, hız yapma demedi” diye reaksiyon gösteriyor. Servis yetkilisi, “Bunu satıştaki ihvan bilemez” diyerek satıştaki arkadaşlarının gafil olduğunu bildirme ediyor.

YAŞANANLAR İMAJ ZEDELİYOR

Önce hiçbir hata bulamadıklarını belirten BMW servis yetkilisi 6 zaman sonradan hatayı bulduklarını ve zerre değişikliği yapılacağını belirtiyor. Müşterinin, “Ayrım ne ahit yapılır aracımı hangi devir tasdik edeceksiniz?” sorusuna servis yetkilisi, “İçerideki arkadaşlarla konuşup acilen size zaman yapacağım” diyor, ancak aradan günler geçmesine karşın arayan soran olmuyor. Vasıta servise girerken ikame şalter konusunda bindi olacaklarını söyleyen servis yetkilileri aradan 6 çevrim geçtikten sonradan “10 günün üstünde serviste artan araçlara ikame vasıta verebiliyoruz” diye müşteriyi oyalamaya bitmeme ediyor. Yaşananlar ise Borusan kadar kurumsallığıyla övünen tıpkısı şirketin imajını zedeliyor.

Elan kaliteli daha aktif tıpkısı miftah olduğu için muadillerinin haddinden fazla üzerinde fiyatı olan BMW’yi tercih ettiğini tamlayan BMW mağduru, “Alırsan BMW olursun döküntü” diyor.

Share: