Veli Göçer inşaat işine izansız döndü

17 Ağustos 1999 tarihindeki 7.4 büyüklüğündeki depremde Yalova’nın Çınarcık İlçesi’nde mensur ettiği konutların yıkılması sonucu 195 kişinin ölümünden mesul tutularak 18 yıl 9 ay mapus cezasına çarptırılan müteahhit Iye Göçer, çabucak 7,5 sene hapiste kaldıktan sonra 2011’de tahliye olmuştu. Iye Göçebe, baştan inşaat işine girdi.

Sözcü’cen Bora Erdin’in haberine bakarak bir davada Yalova Çınarcık’ta yıkılan binalardan ahiret yolculuğu olayı meydana gelen 4 proje için 5’leşker yıldan 20’çok sene, ölüm olayları meydana gelmeyen 2 proje için ise 2 sene 6’şar aydan 5 sene girmek amacıyla toplanmış 25’çeri sene mapus cezası verilen müşareket ortağı Birey Göçer ise hisselerini Önder Ateşli’a devretti.

ŞİRKETİN YARI ORTAĞI OLDU

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası kayıtlarına bakarak 2005 yılından 2016’ya kadar şirkette rastgele prosedür yapılmadı. Fakat ortaklar Göçebe’in 2011’deki tahliyesinden beş yıl sonraları şirketin adresini değiştirdi. Iştirak 27 Ara 2017’de ise adam değişikliğine gitti. Bu fark esnasında şirkete kullanılmamış bire bir paydaşlık yapısı oluştu. Sakat Adı Iye Göçer Arsa Ofisi Ortaklaşa Şirketi Veli Göçer-Birey Göçkün Ortaklığı olan müşareket, sekiz kamer önceki Ege Göçebe Yer Ofisi Iye Göçebe Önder Ateşli Ortaklaşa Şirketi adını aldı. Bu bakir yapıda şirketin yarı ortağı Ege Göçebe, başka ortağı ise Önder Ateşin oldu.

HADDINDEN FAZLA DEĞİL 7,5 YIL YATTI

1999 yılının ilkgüz ayında İstanbul’dahi yakalanan ve ortağı İsmet Kösebalaban ile toplam 18 yıl 9’ar ay cezaevi cezasına çarptırılan Göçkün, cezasının onanması üstüne 21 Ilk Teşrin 2004’te cezaevine girdi. Göçer, sırasıyla Bursa, Konya, Elbistan ve akıbet adına Silivri Bulutsuz Cezaevinde kaldı. Ortağı İsmet Kösebalaban ise hastalık dolayısıyla cezaevinde yaşamını yitirdi. Ege Göçer, 7,5 sene dam yattıktan sonra depremin 12’nci yıl dönümüne bodur süre kala tahliye edildi.

Share: