Virüs salgını takanak krizine dönüşüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Avusturalya’da korona virüsün bozukluk olduğu aylaklık borçların ödenmemesine ve ülkede mortgage krizinin oluşmasına kez açabilir. 2008 mali krizinden da nazik çapta etkilenmeyen Avustralya ekonomisi 30 yılın sunu faziletli aylakçılık rakamlarıyla savaş ediyor. Avustralya Model Bankası berenarı balaban bire bir kazançlı daralma üstüne uyarıyor.

Ülkenin ekonomi alanındaki yeryüzü yüce akademisyenlerinden olan Emiritus Profesör Bob Gregory, “1930’lu yıllarda yaşanan buhrandan beridir sunma ağır sıklet durgunluk gerçekleşmiş gibi ve gelecek şeş ayda nazik bire bir sağlık kaybı yaşanacak” ifadelerinde bulunuyor.

Avustralya kabilinden mortgage ekonomisine kapalı ülkelerde hükümetler çalışanların gelirlerine terviç sağlayarak şirketlerle bağlarını koparmamayı amaçlıyor. Sabık hafta hükümetin açıkladığı 80 milyar Amerikalı Doları değerindeki kurtarma planının % 70’i çalışanların maaşlarını beslemek amacıyla kullanılacağı belirtilmişti. Bu soy yardımlar berenarı makro görünse dahi Sidney ve Melbörn kadar ülkenin metropollerinde bu sübvansiyonların etkisi berenarı gücük sürebilir.

Merkez Bankası uyarıyor

Avustralya Model Bankası’nın yarıyıllık mali muvazene raporunda gömlek halkı borçlanmalarının tafsilatlı vadeli riziko taşıdığı ve virüs dolayısıyla birçok hane halkı mensubunun yük altında hissedeceği belirtildi. Avustralya’de vatandaşlarının esbak dönemde namus borcu standartlarını yükselttiğini belirten raporda vatandaşların çokluk ayrımsız kısmının salt soy yatırımı, nakit ve mortgage yöre ödemeleri kabilinden akse dönemleri üzere önlemler aldığını belirtiyor.

Bu nev önlemleri alamayan Avusturalyalıların savunmasız kalacağını tamlayan Avustralya Eşkal Bankası aydan taban mortgage ödemesi yapanların likidite sorunu yaşamasını düzenlilik açığı olarak değerlendiriyor. Vezneci hükümet yardımlarına rağmen krizin devamı yerinde işsizlikle alay malay gelirlerdeki düşüşün yekpare ekonomiyi etkileyeceğini belirtti.

İngiltere Suret Bankası’ndan nazik finansman hamlesi

 

Bankalar para ödemiyor, otoriteler alkışlıyor

 

Bankalar uyardı! 5 trilyon dolar riskte

 

Share: