Virüsten kadınlar imdi korkuyor

Delalet ve Ruh Bilimsel Müşavirlik Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Bülent Çevirmen, Dr. Abdulkadir Hakşinas ve Dr. Miğfer Teras, güneş tacı virüs korkusunun belirlenmesi ve kişilerin ruh bilimsel otama planına iz etmesi amacıyla 668 güç üzerinde tıpkısı araştırı yaptı.

Yapılan araştırmada kadınların, erkeklerden henüz çok korona virüsten korktuklarının ortaya çıktığını tamlayan Prof. Dr. Bülent Çevirici, şunları söyledi:

”Elde ettiğimiz veriler bize, kadınların bu virüsten erkeklerden çıktı korktuğunu, süreğen rahatsızlığa sahip olma ya dahi olmama durumunun korkuyu etkilemediğini gösteriyor. Araştırmadaki gayrı veriler ise gözyaşı ve terbiye düzeyine sınırlı değerler. Virüsten yeryüzü çok yaşlıların etkilendiğini biliyoruz ancak tırsmak bağlamında baktığımızda, yaşlılar gençlerden çıktı korkuyor diyemiyoruz. Araştırma bizlere gençlerin üstelik yer beş altı yaşlılar kadar korona virüsten korktuğunu gösteriyor.”

Terbiye düzeyinin korona virüse alın korkuyu azaltan evet dahi yükselten benzeri etken olmadığının belirlendiğini ifade fail Dilmaç, ”Eğitim düzeyi efdal olan dahi bağan olan de tıpkısı ocumak düzeyine cemaat. Kamu bunlarla birlikte sosyo-ekonomik düzeye göre nitelik ayrımlılık gösteriyor. Sosyo-kazançlı düzeyi mutedil olan kişiler, efdal olanlara göre korona virüsten elan fazla korkuyor” dedi. 

Tercüman, çalışmayla konunun psikolojik tedavi yönüne katkı sunmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Share: