Volkswagen’den Torbalı’ya envestisman daveti mektubuna karşılık

Volkswagen Üretim ve Lojistikten Mesul Umumi Heyet üyesi Dr. Andreas Tostmann, “Çeşitli alternatif lokasyonları, içsel ve dışsal ustalık kriterleri ve stratejik bir bakış çerçevesi içinde incelemekteyiz. Karar alınır, alınmaz; teklifinize kavrayışsız dönme sağlayacağız” dedi

Volkswagen’in umulur Türkiye yatırımı, akıbet dönemde Alman ve Türk basınının haberleriyle gündeme gelirken, TTO Başkanı Abdulvahap Bilim’un Torbalı üzere davet mektubuna, şirketten yanıt geldi. Şirketin Istihsal ve Lojistikten Mesul Umumi Heyet üyesi Dr. Andreas Tostmann, henüz istimara aşamasında olduklarını belirttiği mektubunda, “Bizim amacıyla müfit olduğunu düşündüğümüz bölgenizdeki yatırım olanakları ve bölgenizin durumuyla ilişik vermiş olduğunuz bilgelik amacıyla bile teşekkür ederiz. Şu dakika bulunduğumuz noktada türlü almaşık lokasyonları, içsel- haricî ustalık kriterleriyle ve önemli tıpkı bakış çerçevesi süresince incelemekteyiz. Değişmeyen alınır, alınmaz; sizin teklifinize anlayışsız çevrim sağlayacağız” dedi. 

Ferasetsiz dönüşün kendileri üzere çokça bulunmaz olduğunu belirten TTO Başkanı Veri ise “Torbalı’nın yatırımlar için eş olduğu potansiyeli gelişigüzel fırsatta dile getiriyoruz. Bu katkıyı yükseltmek hem birlikte ilçemizin potansiyelini imdi ifşa etmek amacıyla çalışıyoruz” dedi.

Share: