Warren Buffet: Dünyadaki kül Bitcoin’ler için 25 dolar dahi vermem

Berkshire Hathaway’in almanak aksiyoner toplantısında mütekellim ünlü milyarder Warren Buffett, Bitcoin’e ve saklı yazı paralara ait mesafesini koruduğunu açıkladı. Dünyanın arz varlıklı 6. kişisi olan Buffet, dünyadaki tamam Bitcoin’ler amacıyla 25 dolar birlikte vermeyeceğini belirtti.

Dünyanın sunma iri saklı yazı parası olan Bitcoin, son yıllarda geleneksel para ve envestisman dünyasından muvazeneli ayrımsız şekilde destek görse da dünyanın en varlıklı insanlarından adlı aksiyon insanı Warren Buffett, kripto paralara dair anif görüşlerini sürdüğünü duyurdu.

’25 DOLAR BİLE VERMEM’

Bitcoin’mağara yaratıcı benzeri sağlık olmadığını ve konkre aynı madde üretmediğini söyleyen Buffet, şunları ifade etti:

“Eğer demin yüzde 1 nema ile ABD’deki yekpare ekincilik alanları için 25 milyar dolar ödememi isterseniz size hemencek benzeri çek yazabilirim. 25 milyar dolarlık yatırımım ile artık tarım alanlarının yüzde 1’ine cemaat olurum. Bu ülkedeki tüm apartman dairelerinin yüzdelik 1’i için 25 milyar dolar daha isterseniz size tıpkısı çek daha yazarım, bu çokça macerasız.

Fakat dünyadaki tamlık Bitcoin’lere erbap olduğunuzu söylerseniz ve 25 dolar karşılığında tümünü satın almamı öneri ederseniz bunu yapmam. Bu bitcoinlerle ne yapacağım? Benzeri şekilde yeniden bir başkasına satmam gerekecek. Bunun bire bir faydası olmaz. Apartman daireleri kira geliri üretir ve tarım alanları da azık üretimi yapar.”

Buffet, “Tığ Berkshire coinleri diyerek tıpkısı dünyalık birimi uydurabiliriz. Fakat günün sonunda mal budur. ABD hükümetinin Berkshire coinlerinin özlük mülk birimlerinin yerini almasına cevaz isnat etmek amacıyla seçme sebep dahi bulunmuyor” dedi.

‘BİZİ APTAL GÖSTERİYOR’

Berkshire Hathaway’mağara Komutan Yardımcısı Charlie Munger ise laf ile ilişkin, “Hayatımda beni bambaşka birine kıyasla dokunaklı ve aptal gösteren şeylerden kaçınmaya çalışıyorum ve bitcoin bunu yapıyor” dedi.

Bitcoin aptalca çünkü sıfırlanması beklenen. Çığlık çünkü Federal Rezerv sistemini baltalıyor. Antrparantez Çin’deki kızılca sisteme kıyasla bizi açik ağizli kadar gösteriyor. Çin Bitcoin’i yasaklayacak büyüklüğünde akıllıydı” dedi.

Share: