X ışınları kullanılarak kronik ağrılar ve ruhsal çöküntü tedavi edilebilecek

Argonne Millî Laboratuvarı ve dört darülfünun arasındaki ortak çalışmada, koca beynindeki nöronların, X ışınları ile kablosuz modülasyonunu tasarlamak amacıyla optik ve kalıtım bilimi alanlar birleştirildi.

Tıpkı dişçi ofisinde mevcut araba kullanılarak kâin bu formül neticesinde, gâh tıbbi uygulamalarda değişikliğe gidilebilir. Yöntemin, harekete kapalı nörolojik bozukluklar, vakayiname ağrı, can sıkıntısı ve tutarık hareketli kişilere koruyucu olacağı düşünülüyor.

X ışınları kullanılarak nanopartiküllerle nöronların uyarılması yolunun izlendiği formül yardımıyla, ara sıra durumlarda invaziv bellek ameliyatı ihtiyacı ortadan kalkabilir.

Araştırmaların temeli 15 sene öncesine dayanıyor

Kestirmece 15 yıl önceki, beyindeki belirli nöronların genetik modifikasyonunu içeren ‘optogenetik’ alanı geliştirildi. Sonunda beyne aracısız ulaşan aynı yol oluşturuldu ve dış uyaranlara, yani ışınlara yönelik koca beyninin tepkisi ölçüldü.
Bununla alay malay, cihaz implantasyonu ve çerağ penetrasyonu kabil problemler dahi karışma kalkmak amacıyla bu yöntemle ait birçok ülkü bulunuyordu. Ancak 15 sene önce yapılan çalışmalar, günümüzde yapılan araştırmalara anne oluşturdu.

Bu yıpranmamış otama yöntemi ile X ışınları, biyolojik dokulara nazaran ışıktan çokça henüz eli nimetli ve enerjik tıpkı şekilde geçebiliyor. Ayrıca nanopartiküllerin devreye girmesiyle çırağ kaynağı beynin içindeyken, tel veya elektrot ihtiyacı da ortadan kalkıyor.

Denizlerdeki birlik memeli türlerin yüzde 25’i iflas etmek için

 

Tienvın-1 sezinleme uzlaştırıcı,Mars’ın fotoğraflarını gönderdi

 

Share: