Yabancının konutta gözdesi Trabzon

Trabzon Ticaret ve Endüstri Odası (TTSO) Umumi Heyet Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon’un, Ev-Haziran 2019 bölük bey istatistiklerine bakarak Türkiye’bile 7. sırada vadi aldığını söyledi. 

Hacısalihoğlu, 2019’un evvel 6 ayında İstanbul’da 8 bin 903, Antalya’da 4 bin 93, Ankara’da bin 111, Bursa’da bin, Yalova’da 811, Sakarya’da 592, Trabzon’da 425, Mersin’da 410, Muğla’da 391, Aydın’da ise 355 konutun yabancılara satıldığını anımsattı.

Geçen yılın benzeri döneminde Trabzon’da yabancılara 540 bölük satıldığını belirten Hacısalihoğlu, “2018 yılının Haziran ayında benzeri mahiye dönemde Trabzon’da yabancılara 43 göz satılırken, bu nicelik 2019 yılının Haziran ayında 111’e yükseldi” dedi.

‘ÇOKÇA ADAMAKILLI GÖZ PROJELERİ ÜRETİLDİ’

Hacısalihoğlu, haziran ayından itibaren Trabzon’a Koy ülkeleri özellikle koyulmak amacıyla birçok ülkeden charter seferleri başlatıldığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu: 

“Suudi Arabistan, Umman, Bahreyn, Tren gibi ülkelerden günde sayı farkı 15 nöbet yapılmaktadır. Bilindiği üzere teferruatlı kesiksiz adına Trabzon’a gelen Fellah turistler, basamak satın alarak bölgede kalma sürelerini uzatmaktadır. Haziran ayında başlayan derya, şehirdeki ticareti birlikte etkilemektedir. Özellikle yurt piyasasındaki canlılık ve yapılan blok satışlar, bu aydaki rakamları artırmaktadır.”

Trabzon’da yabancıların edindiği basamak sayısının 4 bini aştığını dile getiren Hacısalihoğlu, kentte bu okullu değer yerine çok domuzuna basamak projeleri üretildiğinin altını çizdi.

Başkan Hacısalihoğlu, “Alelhusus akıbet yıllarda yapılan konutlar kalite, çevresel düzenleme ve sağladığı olanaklar itibarıyla dal standardı yakaladı. Bu gizil da yabancıları basamak alımı konusunda isteklendiriyor” diye konuştu.

Share: