Yabancıya bölük satışı rekor kırmaya bitmeme ediyor

Son dönemde çabucak artan icar fiyatlarına ilaç olacak kullanılmamış aynı formül üzerinde duruluyor. Avrupa ülkelerinde makbul formüle göre şirketler mahsus aynı müddet kiraya gitmek gibi sülale yahut işyeri üretecek. Yapılacak tensikat ile kazanç istisnaları uygulanacağı amacıyla bu gayrimenkullerin maliyeti piyasadaki benzerlerinden daha düşük olacak. Taşınmazlar sahibi şirketler, icar geliri elde etmenin birlikte bu mülkleri bilançolarına ayar kendisine de işleyebilecek.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine bakarak kira artışını frenlemesi beklenen bu sistemden şu anda takkadak harcamak üzere ev ve işyeri üreten TOKİ’nin dahi faydalanması ve isticar etmek amacıyla de taşınmazlar üretmesi bekleniyor. TOKİ’nin beraberinde yurt üreten belediye şirketlerinin üstelik sisteme dahil edilmesi tartışılıyor. DÜRÜST Tümen milletvekillerinin gündeme getirdiği öneri üstüne, Hazne ve Maliye Bakanlığı’nda say başlatıldığı, söz konusu formülün hayata geçirilip geçirilemeyeceğinin incelendiği öğrenildi.

ÜNİVERSİTE KENTLERİ

Edinilen bilgiye bakarak, hele üniversitelerin dokunaklı olduğu kentler başta olmak için kira fiyatlarında bu yaz yaşanan hızlı artma, YANLIŞSIZ Tümen’da üstelik ruzname konusu oldu. Tutum kurmaylarının yaptığı toplantılarda icar fiyatlarına müdahalenin beceri olarak olanaklı olmadığı, fakat kiralık basamak ve dükkan üretimine ilişkin tensikat yapılabileceği belirtildi. Bu konuda intihap bölgelerinde çok sayıda şikayet kayran vekillerin konuyu Ankara’ya taşıdığı ifade ediliyor.

ŞİKÂYETLER ARTTI

Hele, Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Antalya gibi illerde fiyatlardaki fahiş değişim üzerine, kiracılar ‘âlem’ kurarak çalışmaya önceden, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özellikle kalkmak üzere aykırılık, icar fiyatlarına ilişkin çözüm üretilmesi gerektiğini dile getirdiler. Realist sıfır fahiş fiyat artışlarının önlenmesine üzere ortaya atılmış bazen önerilerin değerlendirmeye alındığı öğrenildi.

Kaynak ve Maliye Bakanlığı’nın, icar amaçlı ev ve hareket yeri üretimine ilişik yıpranmamış tensikat yapabileceği belirtiliyor. Takkadak isticar etmek için göz ve işleri üreten şirketlerin, icar gelirlerinden alınan kazanç ve KDV’lerden muaf tutulabileceği veyi indirim uygulanabileceği kaydediliyor. Böylecene isticar gayeli göz ve işyeri üretiminin gelgelli hale getirilebileceği tabir ediliyor.

ÖNERİLER İNCELENİYOR

Kiradan alınan kazanç tutarlarının, bu amaçla bakım edecek şirketlerden farklı uygulanması, kanuncu alt yapının değiştirilmesi, beyanneme zorunluluğu üzere uygulamalarda farklılığa gidilmesi üzere mücahede yapıldığı belirtiliyor. Yasal alt yapının oluşturulması durumunda, satma amaçlı istihsal fail bazen şirketlerin üstelik bu sistemi dönebileceği anlatım ediliyor.

Öğrencilere kira tavsiyesi: ‘Sözleşmeye husus yazdırın’

Kiralık familya arayanlar ilgi! Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin

 

 

Share: