“Yalova Belediyesi depremin yaralarının sarılması üzere çalışacak”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesiyle Hatay’a revan ve incelemelerde kâin Yalova Şehremaneti Başkan Vekili Mustafa Sıngın, “Yalova Belediyesi depremin yaralarının sarılması üzere çalışacak. Tekmil çalışmalar ortamında düz alacak” dedi.

Daha önce arama-istirdat ekiplerinin koordinesi için bölgeye giden Cesaretsiz, yeniden facia bölgesine anbean afetzede vatandaşlara esbak olsun dileklerini iletti. İlk namına Hatay’ın İskenderun İlçesi’hangi revan Kaçıngan, Yalova Belediyesi’nin depremin yaralarının sarılması amacıyla yapılacak bütün çalışmaların ortamında kayran alacağını bildirdi. Başkan yardımcıları Ahmet Sarıduman, Volkan Dadaloğlu ve Bahaddin Erbay’ın üstelik meydan aldığı ziyarette depremzede vatandaşlarla tıpkısı araya mevrut Sıngın, “Dolaşma, bağlantı ve el birliği günüdür. Ahit, yardımlaşma günüdür” dedi.

Depremzedeler amacıyla Yalova’birlikte heybet-ulus adına seferber olduklarını belirten Kaçıngan, “Depremin yaşandığı saatten itibaren çalışmalarımızı yoğunlaştırarak yer sarsıntısı bölgesinde gerekseme mahsus azık, kayıt başta başlamak amacıyla bilcümle ihtiyaçları hemşerilerimizin desteğiyle toplayarak yer sarsıntısı bölgesine gönderdik. Şimdi yaralarımızı sarma zamanı. Bu günler insancasına olarak birbirimizle yardımlaşma günüdür, el birliği günüdür. Elimizde ne varsa bölüşme günüdür” dedi.

Ürkek, bölgede DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı ve Yerli Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki koordinesinde depremin yaralarının sarılması üzere ayrımlı diyar ve ilçelerden belediye başkanları ile tıpkısı araya gelecek. – YALOVA

Share: