yan tesir korkusu ortadan kalktı! Kovid-19 aşılarına cüret arttı

Yapılan araştırmaya göre, acun genelinde eskimemiş çeşit korona virüs (Kovid-19) aşılarının başlaması ve aşıların muhtemel canip etkilerine ilişkin korkuların ortadan kalkmasıyla birlikte aşılara olan atılganlık dahi arttı.

Reuters’a göre yapılan ankette, elan ilk aşılara olan güvenin az çok düşük olduğu Fransa, Japonya ve Singapur dahi dahil olmak üzere ankete katılan 14 ülkenin 9’unda telkih yaptırma istekliliği arttı.

Teşrinisani 2020 ile Gücük Ay 2021 beyninde gerçekleştirilen ankete bakarak İngiltere aşılamaya sunu degaje ülke oldu. İngilizlerin yüzdelik 77’si aşı yaptıracaklarını tabir etti.

Meğerse ülkede Pfizer/BioNTech aşısı onaylanmadan ilk Son Teşrin ayında bu kerem yüzde 55 civarındaydı.

İngiltere’deki Imperial College London Global Keyif İnovasyonu Enstitüsü (IGHI) araştırı şirketi YouGov ile işbirliği ortamında, 14 ülkede insanların aşılara yönelik tutumlarına ilişik halkoyu araştırması gerçekleştirdi.

 bahis konusu ankete Avustralya, İngiltere, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, Japonya, Hollanda, Norveç, Singapur, Cenup Kore, İspanya ve İsveç’te 13 bin 500’den çok birey katıldı.

Dünyada bugüne kadar kaç kişiye Kovid-19 aşısı yapıldı?

 

Japonya’dahi ayrımsız güç koronavirüs aşısı olduktan sonra hayatını kaybetti

 

Share: