Yatırımcılar metaverse donanımlarına atak ediyor

Goldman Sachs Toptan FX ve MERHEM Stratejisi Koca Direktörü Zach Pandl’a göre Bitcoin, yatırımcıların sayısal varlıkları elan çok benimsemesiyle değerli yatırımlarının bire bir kısmını çekmeye bitmeme ederek 100 bin dolar seviyesine çıkabilir.

Goldman, Bitcoin’in meydan değerinin 700 milyar doların biraz altında olduğunu oranlama ediyor. Bu, kurumun Bitcoin ve altından oluştuğunu belirttiği “ayar hıfız pazarının yüzdelik 20’sini oluşturuyor.

Yatırıma makul altının değerinin ise 2,6 trilyon dolar olduğu aritmetik ediliyor. Goldman Sachs Küresel FX ve EM Stratejisi Kayırıcı Direktörü Zach Pandl’a bakarak Bitcoin’mağara “derece hıfız uzlaştırıcı” pazarındaki payı önümüzdeki beş yıl ortamında “varsayımsal kendisine” yüzde 50’ye yükselirse, fiyatı yüzdelik 17 veya yüzdelik 18’lik hep almanak ürem ile 100.000 doların biraz üzerine çıkabilir.

Sabık yıl kestirmece yüzde 60 değer kazanan Bitcoin, bu sabah 46 bin dolar seviyelerinden iş görüyor. Etraf değerine bakarak yer büyük dijital dirlik olan Bitcoin, teşrinisani ayında 69.000 dolara yaklaşarak rekor kırdı ve 2016’dan bu yana yüzde 4,700’den fazla arttı.

amma velakin Goldman’ın notunda Bitcoin’in tabii hamur kullanımının kurumsal uyarlama konusunda engeller oluşturabileceği değerlendirmesine birlikte düz verildi. Bitcoin detaylı zamandır sayısal altın yerine anılıyor.

Altına yapılan eleştiriler Bitcoin için da gündeme geliyor: Nema veya kazanç ödemiyor ve daha geleneksel varlıkların performansını taklit etmiyor. Savunucuları, Bitcoin’mağara kızıl üzere, fiktif mal birimlerinin sistemik namına kötüye kullanılmasına cebin siper görevi gördüğünü söylüyor.(Bloomberg)

Goldman Sachs: Pahalılık yüzde 40’ı öşür

 

Melania Trump, Bitcoin’i övdü

 

Bitcoin 2022’nin ortasında 100 bin dolara yükselebilir

 

Share: