Yeni araştırı isyana bel etti: Mars Kolonileri, Acun’evet alın ayaklanabilir

Rusya’birlikte gerçekleştirilen Sirius Projesi ünlü 120 günlük elektrik denemesi, gizil mürettebatın otonom davranışlarını incelemeyi amaçlıyor.

Gelecekte Merih’a ve farklı gezegenlere yapılacak görevler, fariza kontrol ve uzay ara bulucu arasındaki gecikmeler aşılmaz tıpkısı sevgili halini alınca bireysel gösteri gerektirecek.

Basınçlı odaların, baş aşağı operasyonlarının ve deneklerle görev arama ortada 5 dakikalık gecikmenin canlandırıldığı denemede, mürettebatın hızlı biçimde bizatihi emin cereyan ettiği ve işbirliği ortamında çalıştığı tayin edildi.

Cnet’in aktardığına göre, Rusya Ulum Akademisi ve Moskova Havacılık Enstitüsü’nden çalışmanın ortak yazarı Dmitry Shved, “Ayrımlı kişiliklere, cinsiyetlere ve kültürlere ehil mürettebat üyelerinin bildirişim özellikleri fariza esnasında elan da benzer arkaç geldi” dedi.

“İşin suratsız yanı ise fariza kontrolün mürettebatın ihtiyaçlarını ve sorunlarını intikal olasılığını kaybetmesi ve son namına bunun fariza kontrolün destek ölçü yeteneğini engellemesi.”

Frontiers’ta yayımlanan araştırma makalesine göre denekler, görüşlerini görev kontrole derhal tasdik ettirememekten hoşnutsuzdu. Bu nitelik “mürettebat ve fariza kontrol merkezi arasındaki yerleşik hikmet devresine yönelik güvensizliğe ve devrede kırılmaya kere açtı”.

” Herhangi Bir iki tarafın da, gelecekteki kararlarının kuma pozisyonlarla ilişik mevcut veriler yerine varsayımlara dayanması sebebiyle bu temaslardan anbean daha memnuniyetsiz ayrımsız hal alması”, araştırmacılar tarafından “ayrı tedenni” diye niteleyerek nitelendirildi. Araştırmacılar izolasyon, tekdüzelik, bağlı kalma ve fiziki faaliyet eksikliğinin bunu güçlendirdiğini anlatım etti.

Araştırmanın hipotezine bakarak “Böyle aynı ‘ayrı tedenni’, mürettebat üyelerinin görev kontrolün tavsiyelerine direnç göstermesine ve kişi bilgilerine, değerlerine ve önceliklerine binaen verilen kararların başat ayla gelmesine kere açabilir”. Ancak bunun gerçekleşmesi (şayet gerçekleşirse) belli nesiller matlup.

“Mars kolonilerinin elan Acun’dan mevrut itmam ve insanlara bağımlı olacağı dönemde” diyen Shved, “Diplomatik ilişkilerin kesilmesi olasılığı oldukça düşük görünüyor” diyerek ekledi.

Özel gök programlarının oluşturduğu fonlarla ayrıksı gezegenlerin gelişmesinin anbean daha olanaklı kuzuluk gelmesi sebebiyle kurumlar ve hükümetler çokça geçmeden Acun dışı hususiyet üzerinde tıpkısı karara muvasalat ihtiyacı duyacak.

Mevzuatın çoğu mehabetli ölçüde güncelliğini yitirirken, bulunan olanlar birlikte “herkesin elhak üstünde uzlaştığı esas değerler” diyerek niteleniyor. Bunlar alelumum olumlu ve akıllıcasına olmakla birlikte ortaya çıkma tahakküm meselelere hiç odaklanmıyor.

Kanuni bakımdan, görevler henüz eş sahibi büyüklük hakimiyetinde kalacağı amacıyla gelecekteki astronotların sömürge adına tıpkı ansambl tekvin ihtimali daha fazla. Ancak Dünya’daki ülkelere başmaklık mevzuatlar namına Mars’ta seyyare çapında uygulanan yasalar olacak kabilinden görünüyor.

SpaceX CEO’su Elon Musk 2016’dahi, ayrımsız Mars hükümetine müteveccih niyetlerinin şu anda uyguladığımız gibi temsili demokrasilerdeki politikacılar vasıtasıyla değil, kişilerin meseleler üzerine özlük oylarını verdiği direkt tıpkı demokratlık olduğunu söylemişti.

Elon Musk’ın gelecekteki Merih planı

 

Mars’ta sarsıntı

 

Merih’taki inşaatlarda içki ve hacet kullanılacak

 

Share: