Yenifakılı Kaymakamlığı depremzede çocuklar için aktiflik düzenliyor

Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde Kaymakamlık, düzenlediği etkinliklerle deprem bölgesinden gelen depremzede ailelerin çocuklarına ruhsal bindi sağlıyor.

Depremzede çocukların keyifli ilk kânun geçirmesi amacıyla Yenifakılı Halk Kütüphanesi’nde değişik oyunlar, Hacivat Karagöz, kukla gösterisi, gösterici ve çanta boyama etkinliği düzenliyor.

Yenifakılı Kaymakamı Mehmet Körpe Altay, yaptığı açıklamada, yer sarsıntısı bölgesinden ilçeye üstelik depremzede geldiğini söyledi.

Başta ayrıntılar tutmak üzere hareket bölgelerinden mevrut ailelerin iri benzeri travma yaşadığını nâkil Altay, “Biz dahi Yenifakılı Kaymakamlığı yerine bu ağırlık günlerinde bu travmayı arz bir iki hasarla atlatabilmeleri üzere elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Altay, kurumların hisse senedi birliğiyle aktiflik düzenlediklerini ifade ederek, “Etkinliğe katılan ailelerimiz ve çocuklarımız bu sayede depremin oluşturduğu suratsız açıktan tıpkı nebze üstelik olsa uzaklaşmış oldular. Hareket bölgesinden mevrut çocuklarımız ilçemizdeki çocuklarla kaynaşarak bu etkinlikte çokça keyifli mesafelik geçirdi. Etkinliklerimiz devam edecek.” diyerek konuştu.

Gönüllü ortaöğretim akıbet dershane öğrencilerinin da etkinlikte fariza aldığını belirten Altay, öğrencilerin Pamuk Prenses ve palyaço kıyafetleriyle çocukları eğlendirdiğini ifade etti.

Share: