Yenimahalle’nin minik kulaçları Bolu’da demo yaptı

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün minik yüzücüleri demo yaptı. Türkiye Yüzme Federasyonu vasıtasıyla 5- 6 Teşrinisani tarihlerinde Bolu’da planlı 11-12 yaş Ulusal Hisse Senedi Projesi Ligi Kesim Müsabakalarına katılan Yenimahalle’nin minik kulaçları, Türkiye finallerine adını yazdırmayı başardı.

18 ilden 80 kulüpten 555 sporcunun korkunç yarıştığı müsabakalara 5 sporcusuyla katılan Yenimahalle Belediyesi, Türkiye finaline 3 sporcusuyla katılmaya doğruluk kazandı. Bolu yarışlarında 11 yaş grubunda Irade Hususi 50 metre yalın üstü klasmanında arz gani dereceyi alarak 3’üncü olurken esasen 11 gözyaşı grubunda Fırat Bahir Aydeniz da barajları geçmeyi başardı. 12 yaş grubunda ise Tarık Yıldırım rakiplerini geride bırakarak finallere gitmeyi garantiledi.

Türkiye finalleri için hazırlıklar başladı

Yıl boyunca Yenimahalle Belediyesi çatısı altında yüzme takımı antrenörü Kesat Koca Parlak ve koruyucu çalıştırıcı Taner Ekiz ile birlikte geceli gündüzlü çalışan 50 sporcudan 3’ü deminden Türkiye finalleri amacıyla mankafa saymaya başladı.

11 yaş grubunda Buyruk Hususi ve Fırat Bahir Aydeniz 9-11 Mesafe tarihleri ortada Samsun’da yapılacak olan Türkiye finallerinden, 12 gözyaşı grubunda ise Tarık Yıldırım 16-18 Çatlak tarihleri ortada Mersin’de yapılacak olan Türkiye Finallerinden madalya ile dönmeye hazırlanıyor.

“Bu ayrıntılar bizim geleceğimiz”

Sporcuları tebrik fail Yenimahalle Belediye Reisi Fethi Yaşar, “Çocuklarımızı spora vermek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Spor tesislerimiz, yüzme havuzlarımız tamam yetenek hizmet veriyor. Bu füru bizim geleceğimiz. Onları inşallah milli takımda koymak istiyorum. Gelişigüzel biriyle kurum duyuyorum” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: