Yer fazla riziko taşıyan 7 süreğen çor

Euronews’te meydan düz habere bakarak, Fransa’üstelik Müstevli Emraz Amme Sağlığı Uzmanlar Grubu “Epi-Phare” ‘tarafından hazırlanan verilere göre, down sendromlular, zihinsel engelliler, böbrek ve akciğer nakil hastaları, diyaliz hastaları, akciğer kanseri ile kistik fibroz (doğumdan itibaren solunum aygıtı, sindirim aygıtı ve tenasül sisteminde vadi kayran mukus ve ter bezlerini etkileyen kalıtımsal çor) hastaları, Covid-19 virüsünden yer çok beis müşahede riski taşıyanların başında düzlük aldı.

Bu kronik hastalığı taşıyanlar daha fazla riziko altında

Ulusal Keyif Sigortası Millî İlaç Ajansı’nın üstelik bindi verdiği araştırı, ülkedeki Covid-19 ölümlerinde yeryüzü çok bu süreğen hastalığı taşıyanların mağdur olduğunu ortaya koydu.

Fransa genelinde 15 Küçük Ay ila 15 Orak Ayı 2020 tarihleri ortada gerçekleştirilen araştırmada, çokça yaşlılardan feyiz bu vakayiname hastalıkları olanların bundan sonra riskle karşılaştığını gösterdi.

Ahiret Yolculuğu nedeni uyarısı

Araştırmada, gene aralarında şeker hastalığı, kardiyovasküler ve kanserin üstelik içre bulunduğu 47’ye andıran vakayiname hastalığın dislipidemi (kanda ölçüsüz yağlanma) dışında tamamının Covid-19 yüzünden hastaneye kaldırılma ve ölüm nedeni olma riski taşıdığı uyarısı yapıldı.

Fransa’bile 3,8 milyon diyabet hastası olduğu hatırlatılan araştırmada, bu eşhas içre Covid-19 virüsüne yakalananların yüzdelik 64’ünün hastaneye kaldırıldığı ve onların içinden üstelik yüzdelik 75’inin hayatını kaybettiği bildirildi.

85 yaş üstünde riziko 5 misli elan aşkın

Araştırma, 85 gözyaşı üstünün Covid-19 yüzünden hastaneye kaldırılma oranının 40-44 gözyaşı grubuna nazaran 5 misli elan fazla olduğunu, bu gözyaşı grupları içinde ölüm oranının ise yaşlılarda yüzde 100 elan aşkın olduğu ortaya koydu.

Tayland’üstelik güneş tacı virüs tarzı kullanılmamış benzeri virüs keşfedildi

 

Güneş Tacı virüs Selen Yerleşmiş zaman toplanacak

 

Share: