Yerli otomobilden yeni görüntüler geldi!

Dünyaca ünlü Fransız yapımı ‘Taksi’ filminin başrol oyuncusu Samy Naceri,  film görüşmesi için İstanbul’a geldi. Taksi serisi filmlerde taksicilik özne Naceri, Cağaloğlu’ndaki tıpkısı taksi durağına gitti. Fakat durakta göçüm bulamadı. Samy Naceri kısaca 20 zaman göçüm bekledi. Naceri beklerken hayranları ile artağan eli nimetli foto çektirdi. Fransız aktör bindiği taksinin direksiyonuna da geçti, İstanbul sokaklarında göçüm kullandı. 

1998 yılında çekilen Fransız yapımı ‘Taksi’ filminin başrol oyuncusu Samy Naceri, bire bir film görüşmesi amacıyla İstanbul’a geldi. Göçüm serisi filmlerindeki başrolüyle ad kazanan Naceri, özel tıpkısı toplantıya katılmak için Beyazıt’ta kaldığı otelden göçüm durağına yürüdü. Namına Fransız sosyal medya fenomeni Parisa ve menajeri Don Kerry eşlik etti. Samy Naceri, Cağaloğlu’ndaki taksi durağına geldiğinde göçüm bulamadı. Samy Naceri, yaklaşık 20 dakika göçüm bekledi. Naceri, İstanbul’un tarihi caddelerinde yürürken ve göçüm beklerken hayranları ile verimli mübarek ışık çektirdi. Fransız aktör bindiği taksinin direksiyonuna üstelik geçti, İstanbul sokaklarında göçüm kullandı. Fransız aktör İstanbul’daki tecrübelerini aktardı. 

” TÜRKİYE’DE DOĞMAK MUAZZAMDI”

60 yaşındaki Fransız oyuncu Samy Naceri “Türkiye’ye 15 dönem ilk da tatil üzere gelmiştim. Bugün tıpkısı çağırma konusunda İstanbul’a geldim. Bana tarihi yerleri gezdirdiler. Osmanlı’dan Atatürk’e büyüklüğünde olan tarihi ürün ve ahval hakkında vukuf verdiler.

Tarihe sargı duyan aynı sevimli adına Türkiye’de kalkmak muazzamdı. Türkler beni sokakta gördüğünde beni tanıyor ama gelip temas etmek için utanıyorlar, ego birlikte anca olduğunu anlayınca selam veriyorum. Onlar dahi gelip benimle konuşuyor. Böyle iri etli canlı aynı şehirde, turistlerin haddinden fazla ülfet ettiği bir şehirde taksi sorunu olması çok ateş” dedi.

“TÜRKİYE’DE TAKSİCİ GIRMEK İSTEMEZDİM”

Fransız oyuncu Naceri “Gezdiğim ve film çektiğim şehirlerde makine kullanmayı seviyorum. Trafik yoğunluğu faziletli olan şehirlerde üstelik makine kullandım, o yüzden İstanbul trafiğinde dahi zorlanmadım. Moskova veya Paris trafiğini görseniz saçlarınızı koparırsınız. Oraların trafiği daha üstelik beter” diye niteleyerek konuştu. “Eğer ayrımsız oyuncu olmasaydınız Türkiye’da taksici olur muydunuz?” sorusuna Samy Naceri “Burada taksici oluşmak istemezdim zira gidiş geliş çok tuhaf” cevabını verdi. 

Share: