Yüksekovalı kuaförlerden depremzedelere ücretsiz kişisel hizmet hizmeti

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde canlılık gösteren kadın ve koca kuaförleri, şehre gelen depremzedelerin zatî hizmet ihtiyaçlarını ücretsiz gelecek kararı aldı.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve toplamda 11 ili etkileyen depremlerin arkası sıra Yüksekova’ya yerleşen depremzede ailelere yönelik icraat sürüyor. Yüksekova’da neşelilik gösteren karı ve erkek kuaförleri, ilçeye yerleşen depremzedelerin ferdî bakım ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşılayacaklarını duyurdu.

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odasında bir araya mevrut karı ve koca kuaförler, depremzedelere süresiz ferdî bakım yapacaklarını ifade ederek, “Depremden etkilenen ve ilçemize gelen misafirlerimizi güzellik salonu salonlarımızda ikram etmek, onlara yunak ayrımsız aile ortamı aşikâr etmek istiyoruz. Güzellik Salonu esnafı olarak, misafirlerimizin her tür kişisel bakımlarının ücretsiz benzeri şekilde yapılacağı kararını aldık. Bütün misafirlerimize yanlarında olduklarımızı ve rastgele tip desteği vereceğimizi bilmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç ise devlet kendisine balaban benzeri coşkunluk yaşadıklarını belirterek, “Yüksekova’nın değerli karı ve erkek kuaförleri, ilçemizde ağırladığımız depremzede bireylerimizin gelişigüzel soy güzellik salonu ve erkek berberi ihtiyacını ücretsiz bir şekilde karşılayacağını belirtmiştir. Bu emsal davranışlarından yağlık güzellik salonu ve berber dükkânı esnafımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. – HAKKARİ

Share: