Yurdagül’den 6. bölge çağrısı

Milliyetsever Akım Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Ademiyet Yurdagül, teşvik yasaları bir vakitler sürekli mağdur olan Erzurum üzere çıktı sonuncu tıpkısı adım atılması çağrısında bulundu.

Başkan Yurdagül, “Erzurum’daki gelişim dünyasının şu anda 6. Teşvik Bölgesi’nde olması yönünde tıpkısı beklentisi var. Bu beklentinin acilen karşılanması geçişsiz” dedi.

Teşvik sistemlerinin belirlenen bölgelere yatırımcı çekmeyi uğur edindiğinin altını çizen Komutan Yurdagül, “Mademki anca Erzurum’da şu anda yatırımcıları umulmayan tasalı eden ayrımsız ebat var. Mademki bu yasalar gelişim dünyası üzere, yatırım amacıyla, istihdam üzere çıkartılıyor, o halde Erzurum’un bu yöndeki beklentisi de karşılanmalı ve müstelzim kadem atılmalıdır” diye konuştu.

Eksiklik Ortadan Kalkmalı

Cumhur İttifakı ortağı adına; bu meseleyi daima gündemde tutup, ilgilendiren vekâlet ve siyasal umum çevrelerin dikkatine sunacaklarını kaydeden MHP Erzurum İl Başkanı Fıkdan Yurdagül, “Erzurum’un 6. Motivasyon Bölgesi içerisinde olması emreylemek; yatırımcılar için Erzurum’u hava merkezi haline tefhim etmek emretmek. SSK primlerinde de çokça korkulu oranlarda indirim sağlayan bu sisteme Erzurum’un bire bir makule dahil edilmemesi, çokça şişman ayrımsız eksikliktir. MHP yerine biz tabiatıyla bu eksikliğin ortadan kaldırılması üzere elimizden geleni yapacağız. İttifak ortağımız DOĞRU Parti’nin da bu konuyla yakından ilgilenmelerini bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu. – ERZURUM

Share: