Z kuşağı amacıyla idarehane hayatı hayal mi?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Henüz önceki tek berenarı ofiste çalışmamış dinç çalışanların sayısı anbean artıyor. Pandemi döneminde çıkışlı olan ya da ilk kez işe girenler, açıktan çalışıyor. Bunların çokları, hele bile Z kuşağı fertler alarga mesai yaygınlaşırken hiçbir ant ofiste çalışamayacaklarını düşünüyor. Temelde birçok sevimli bu durumdan tasalı değil. Birçoğu alarga çalışmayı seviyor ve bu fırsata ehil olmaya aylamak istiyor. Fakat kontra etraf da var.

Anketler engin çalışan gençlerin alelhusus endişeli ve moralsiz olduğunu gösteriyor. Araştırmacılar ise canlı çalışanların ofis hayatını tanımadıkları takdirde tafsilatlı vadede özel ve istekli yaşamlarında hasar görebileceğini söylüyor. Bunun nedeni ise uzaktan çalışan gençlerin, daha tecrübeli çalışanların tecrübelerinden faydalanamıyor olması. Wall Street Journal’ın haberine bakarak bu az çok yeni tıpkısı kayran ve dinç çalışanların deneyimli çalışanlardan öğrenme kapasitesi oldukça yetersiz.

1997 ve sonrasında doğan Z kuşağı erler 2030 yılında ABD’nin hisse senedi gücünün üçte birini oluşturabilir. Bu bireylerin yarısından çoğu teknolojik gelişmelerin berenarı faziletkâr olduğu ayrımsız dönemde doğduğu üzere, kamu zamanlı namına ofise gitmeye birlikte gerekseme duymuyor. 2020 yılında yapılan bire bir ankete katılan Z kuşağı bireylerin %69’u yarı zamanlı birlikte olsa alarga hizmet etmek istediklerini dile getirdi. Fakat bir zamanda araştırmacıların analizleri, katılımcıların az daha yarısının çırpınma ve hüzün duygularının bile arttığını gösteriyor.

Evden himmet serbest ve endişeli hissettirebiliyor. Fakat araştırmacılar bu hislerin alelhusus dahi Z kuşağı bireylerde faziletkâr seviyede olduğunu gösteriyor. California State University Profesörü Dr. Santor Nishizaki, “bunalım, anksiyete ve kendimizi diğer insanlarla karşılaştırmamız arasında bir iş var. Online ve toplumsal mecralarda bütün bildirme gani hallerimizi görüyor olmamız birlikte güçlük ediyor” dedi. 18-29 gözyaşı arası kol bilgisayarları başında yalnızlaşıyor.

Clark University Ruhiyat Profesörü Jefferey Arnett, “genelde insanların genişlik bekâr olduğu dönemler 70 yaş sonrasında başlıyor” dedi. Devamında, “bu dönemde tıpkısı romantik partneriniz olmayabilir, ailenizi eskisi büyüklüğünde kesif görmüyor olabilirsiniz “ ifadelerini kullandı. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak ofiste çalışmak ise iş arkadaşlıkları ihdas, istikbal yaştaki himmet arkadaşlarından birikim kazanma imkanı tanıyor. Açıktan faaliyet ise Z kuşağı bireylerin hem tecrübeli iş arkadaşlarının tecrübelerinden faydalanmasına hem de romantik partnerler bulmasına engel oluyor.

Alarga düzentileme meslek krizlerine birlikte sebep cins. Taze Y kuşağı ve Z kuşağı efrat umumi adına daha beş altı deneyim sahibi olduklarından, makul yönde ilerleyip ilerlemediklerinden da emniyetli olabiliyorlar. Bu nedenle de iş hayatından dışlanmış hissedebilirler.

İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği’nden Johnny Taylor, canlı çalışanların unutulmuşluk hissinin asılsız olmadığını söyledi. 2021 yılında yapılan bire bir araştırmada yöneticilerin %42’si gelişim dağılımı yaparken alarga müteharrik kişileri genelde görmezden geldiklerini söyledi. Taylor, “benzeri idareci bir işin acul yapılmasını istediğinde, ofiste karşılaştığı kişiye bu görevi verir. Bu nedenle gözden uzak olan kişiler, hisse senedi dağılımında şan oynamayabilir” dedi.

Bu bile Taylor’a göre çalışanların yeteneklerini göstermeleri amacıyla fırsatlar oluşmasına engel oluyor. Uzaktan çalışanlar tıpkısı zamanda gelişim hayatında sağlıksız duygulara ve falsolu anlaşılmalara dahi maruz kalıyor.

Bunun nedeni ise bir nice iletişimin alfabe diliyle gerçekleşmesi. Bu nedenlerle dahi çalışanların ara sıra benzeri araya gelmesi evet da seçili iş günlerinde ofiste çalışması bu olumsuzlukları ortadan kaldırabilir. Zamanının tamamını açıktan çalışarak geçirenler ise desteğe gerekseme duyabilir.

NFT’ler dolandırıcıların eskimemiş odağı

 

İş Bankası’ndan dijital patika sahipleri için “Sayısal İşim Hesabı”

 

Kovid-19’un psikolojik etkileri ve başa ayazlık yolları

 

Share: