Z kuşağı perişan sektörünü dönüştürüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bir Nice Z kuşağı birey eskimemiş ruba satın almak istemiyor. Çul ürünlerini ikinci umum yeğleme etmenin ekolojik açıdan daha hareketli olduğunu düşünüyor. Geleceğin devasa gübür yığınlarından çul ürünlerini idare etmek ise Z kuşağının öncelikleri beyninde. 14-25 gözyaşı arası çoluk çocuk ikinci el kıyafetler için Depop, Poshmark, ThredUp ve RealReal gibi siteleri kullanıyor. Aynı zamanda ikinci ahali mağazalarına birlikte yöneliyor. Z kuşağının bu tavrı, ebeveynlerini birlikte etkiliyor mu?

Forbes’un haberine göre andıran zamanda University of Pennsylvania aracılığıyla mail zamanda yapılan tıpkısı araştırma ikinci halk üst pazarında alışverişlerin 2019 yılından bu yana %30 arttığını gösterdi. Baby Boomer’ların yalnızca %52’si 2019 yılında e-tecim yöntemini kullanmış olsa üstelik, bu sene bu misil %81 seviyesinde. Prof. Thomas Robertson, “bütün jenerasyonlarda ikinci el tercihinin öne çıktığını görüyoruz. Kullanıcıların %50’sinden fazlası abuhava değişikliği dolayısıyla bu alana yöneliyor.

Z kuşağı ise fiyatlar üstüne oldukça alıngan ve verilerimiz alımların %30’unu fiyatların tetiklediğini gösteriyor” dedi. Dağınık sektörünün şimdi Z kuşağının yaratacağı bu dalgaya hazırlanması gerekiyor.

Bank of America 2031 yılında Z kuşağının gelirlerinin Y kuşağını geride bırakacağını durum ediyor. Bu rapor tüketicilerin, bugün bundan 10 yıl öncesine bakarak çokça elan ağdalı değişmeyen süreçlerine topluluk olduğunu gösteriyor. Perakendeciler ve markalar üstelik bu nedenle yıpranmamış formatlara uymak zorunda. Araştırmada elde edilen veriler, türlü sürdürülebilir aksata metodlarında, tüketicilerin %65’inin bilcümle jenerasyonlarda ayraç evet bile perakendecinin yönettiği e-ticaret faaliyetlerini yeğleme ettiğini gösterdi.

İkinci el kategorisinde Patagonia ve Levi’s önderliği kazanmış durumda. Ancak finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, ölçüsüz çantalar, giysi, cevahir ve saatlerdeki devasa ikinci ahali fiyatlarına rağmen, büyük oyuncular halen markalı ikinci umum alanına yönelmiyor.

Gucci, Balenciaga, Bottega Veneta kadar markaların birlikte sahibi olan Kering, geçtiğimiz yıl ötede ikinci el platformu Vestiare Collective’bile %5 hisse satın aldı. Kering CEO’akarsu François-Henri Pinault, “ikinci ahali lüks ürünler demincek köken ayrımsız trend, alelhusus de taze tüketiciler ortada” dedi. Devamında, “bunu görmezden süzülmek yerine, bu fırsatı yararlanmak ve müşterilerimize sunduğumuz değeri artırırken, sektörün geleceğini elan sürdürülebilir pratiklere yüklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İkinci halk müfrit istihlak alanında ilk hamleyi yapanlardan biri kendisine Kering’mağara başarıyı yakalama ihtimali faziletkâr.

Giyim Gösterisi kazancını Ukrayna ve Filistin’e bağışlayacak

 

YENADER: Türkiye sürdürülebilir evcil ve milli erke kaynaklarına topluluk!

 

Bankaları kalık milyar dolandıran ölümlü alışverişte

 

Share: