Zara kaybetti çevreciler kazandı

Amade giyim ürünlerinin hazırlanışında kullanılan ve âdem ve kasaba sağlığı üzere zararlı olan kimsayallardan vazgeçilmesi için güzeşte yıl arsıulusal kampanya başlatan Greenpeace, Zara’ya diz çöktürttü.
Tıpkısı çokça markanın kampanya karşısında attığı adımlara karşın, kampanyaya cebin direnen İspanyol devi Zara, 2020 yılına büyüklüğünde tedarik zincirinden ve ürünlerinden ağılı kimyasalları tart sözü verdi.
Greenpeace Global DETOX ekibi yerine Kahraman Erçevik başlattıkları kampanya ile Zara’yı detoksa çağırmıştı.
İŞTE O KAMPANYA METNİ
Moda tıpkı yandan güzelleştirirken farklı yandan toksik kirliliğe sebep olmamalı. H&M ve Marks & Spencer bunu çok ongun biliyor. Onlar ürünlerinden ve hazırlık zincirlerinden yayılan tüm zehirli kimyasalları ortadan kısaltmak amacıyla kortej verdiler. Ancak, dünyanın bir numaralı moda zinciri ZARA’dan henüz ses bulunmayan.
Fabrikaları, nehirleri ve moda endüstrisini temizleyebilmek üzere ZARA’dan dahi bu sözü almamız gerekiyor. ZARA’nın çepel çamaşırlarını seninle paylaşıyorum, çünkü onları değişmeye inandırma edebilmek üzere dünyanın dört bir yanında hep alay malay uğraş etmemiz gerekiyor.
ZARA trendleri ve için konuşulanları yakından izlem etmesiyle adlı. Toplumsal ağlarda milyonlarca takipçisi ve hayranı var. Tığ dahi bu mücadeleye milyonlarca sevimli adına başlıyoruz.
Onları detokslamaya ikna edebilecek güçteyiz. Bunu elan önceki ZARA’nın rakiplerine ve dünyanın önde gelen spor çul markalarına cebin başardık.
ZARA’nın ürünlerinden ve hazırlık zincirlerinden yayılan bütün zehirli kimyasalları ortadan kaldırması üzere başlattığımız kampanyaya katıl. Hepimiz moda kurbanı olmadan harekete geç!

Share: