Zenginler yoksullardan daha uzun yaşıyor

Northwestern Üniversitesi’nde yapılan bir araştırı zenginlerin yoksullara nazaran daha ince yaşadığını ortaya koydu. Daily Yakın gazetesine bakarak, Illinois’deki Northwestern Üniversitesi’nden araştırmacılar, 25 sene boyunca ABD’deki 5 bin 400’den çok insanı izleyerek, servetleri ve yaşamlarıyla ilgili verileri analiz etti.

Sayı Farkı yaşı 46 olan katılımcılara ilgili bilgiler 1994 ile 1996 yılları arasında toplandı ve 2018’birlikte yaklaşık beşte birinin öldüğü öğrenildi.

Araştırmacılar, tasarruf edilen gelişigüzel 36 bin sterlinin (49 bin dolar) 24 yılda ahiret yolculuğu riskini yüzde beş oranında azalttığını ortaya koydu.

Amerikalı Tabipler Birliği Dergisi’nde (JAMA) yayınlanan araştırmanın ser yazarı Dr. Eric Finegood, “Bulgular, ince tıpkısı yaşamın anahtarlarından birinin, size daha iyi bakım, araç ve soluklanmak üzere henüz çok ahit sağlayacak ilişkin sağlık yararlarında yatabileceğini gösteriyor” dedi.

Dr. Finegood, sağlık eşitsizliğini azaltmaya müteveccih hükümet politikalarının umumi kişi üzerinde afiyet açısından kocaman yararları olacağını da söyledi.

Zenginlerden kötümser krediye saldırış

 

Share: