Zurich Sigorta’dan dev iştirak alımı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Zurich Sigorta, MetLife’ın KÖLE’deki dünyalık ve ilçe sigortası birimini satın kabul etmek amacıyla görüşmeleri sürdürdüğünü doğruladı. İsviçre sigorta şirketi, ilişkin bünye Farmers Group’un MetLife’ın birimini, Farmers Exchanges’la alay malay satın alacağını açıkladı. Zurich Sigorta’nın Farmers Exchange’de hissesi bulunmuyor. Fakat Farmers Group, Farmers Exchange’in vekili adına yasalı konularda hizmet sunuyor ve hizmetlerinin karşılığında ödeme alıyor.

İsviçre sigorta grubundan yapılan açıklamada, MetLife’la yapılacak gelişigüzel anlaşmanın koşullarının müzakerelere mecbur olduğu ve satın alımın garantisinin bulunmadığı söylendi. 

MetLife ESIR’deki mülk ve ilçe sigortası birimini yaklaşık 4 milyar dolara satacak. Reuters’a göre, yakınlar ortada devam fail müzakereler liyakatli serencam verirse, anlaşma gelecek ay açıklanabilecek.

Bu kamer MetLife, 2020’nin üçüncü çeyreği üzere 633 milyon dolarlık net gelir açıkladı. Şirketin gelirleri benzeri önceki yılın benzeri döneminde 2,15 bilyon dolardı ve bu rakama nazaran %71 düşüş gösterdi.

Şirketin ABD’deki mülk ve ilçe sigortası biriminin ocakçı 2020’nin üçüncü çeyreğinde 18 milyon dolar oldu ve bu yıl yaşanan olumsuzluklar neticesinde, aynı eski yıla göre %68 azaldı.

2020’nin Ilkgüz ayında, MetLife, ayn sağlığı sigortası şirketi Versant Health’i, aralarında Centerbridge Partners ve FFL Partners’ın birlikte olduğu ayrımsız yatırımcı kuruluyla alay malay 1,67 bilyon dolarlık aynı anlaşmayla satın aldı.

Farklı yandan Zurich Sigorta, son dönemde, Zurich Kuzey Amerika’nın BENDE kurumsal hanay ve emeklilik birimlerinin Aflac’a satışını tamamladı.

Deminden al sonradan öde sisteminin kaybedeni ki olacak?

 

İngiliz mal otoriteri Lanstar’a müteveccih suçlamayı kaldırdı

 

Deutsche Bank ifa birimini büyütecek

 

Share: