Afyonkarahisar için gösterişli kar yağışı uyarısı

Afyonkarahisar amacıyla dokunaklı kar yağışı uyarısı

AFYONKARAHİSAR Meteoroloji Afyonkarahisar 5. Nahiye Müdürü Alper Akçakaya, yapılan serencam tahminlere göre Afyonkarahisar’birlikte bugünden itibaren aralıklarla 3 bölüm sürmesi muhtemel kar yağışının olacağını kaydederek, antrparantez Afyonkarahisar ile birlikte Uşak ve Denizli’birlikte üstelik sıcaklıkların hele geceleri akim derecelerin altına düşmesinin beklendiğini söyledi.

Akçaya, Afyonkarahisar ile gelişigüzel Denizli ve Çeltek’ın önümüzdeki 4 günce hava raporu üzerine İhlas Bilgelik Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. Akçaya Afyonkarahisar’da üzere muhtemel kar yağışının bugün akşam ezanı saatlerinden itibaren başlamasının beklendiğini belirterek, “Bölgemiz yeni benzeri yağışlı albeni kütlesinin etkisi altına giriyor. Bölgemizde yağışlı havanın etkisi ile akşam ezanı saatlerinden itibaren kar yağışını görmeye başlayacağız. Hele ulaşımın hareketli olduğu Afyonkarahisar’ın erdemli kesimlerindeki geçitlerde (yollarda) yağışını enerjik olacağını söyleyebiliriz. Geceleyin geç saatlere kadar muhtemel yağışlar kar şeklinde olacak. Erte yani 4 Küçük Ay Cumartesi günü ise yağışların belli belirsiz şekilde devam edeceğini, ancak hemen arkasından 5 Şubat Pazar günü öğle saatlerinden itibaren Pazarı-Pazartesi’ye bağlayan akşam yeniden bati bire bir kar yağışının olması değerlendirilmektedir” dedi.

“Kar yüksekliği üstüne oldukça çok aynı örtü bırakacağı bekleniyor”

Kar yağışının durumuna vabeste adına Afyonkarahisar’birlikte önce etapta 10 santimetreye doğru tıpkı kar kalınlığının olabileceğini dile getiren Akçakaya, “Kar yüksekliği ile ilgilendiren aynı kıymetlendirme açmak gerekirse birlikte, şuan bire bir şey beyan etmek akla yatkın olmasa da bugün kim ve Cumartesi günü yağacak yağışlar yerde bire bir kar örtüsü bırakacaktır 10 santimetre civarında. Fakat bundan elan feyiz Iş gününü Pazartesiye bağlayan tün henüz sağlam yağışların olacağı dönemi değerlendirmememiz gerekiyor. Bunu dahi yarından itibaren yapacağımız değerlendirmeler netleştirecek. Ancak şunu söyleyebiliriz kim serencam değerlendirmelere bakarak kar yüksekliği konusunda oldukça çok tıpkı antik bırakacağı bekleniyor” diye niteleyerek konuştu.

Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak’ta muhtemel genişlik erdemli sıcaklıklar

Yağışla gelişigüzel sıcaklıklarda da hissedilir derecelerde azalma olacağını ve özellikle geceler Afyonkarahisar ile gelişigüzel Denizli ve Yardımcı’ta termometrelerin sıfır derecelerin altına ineceğini vurgulayan Akçakaya şunları söyledi:

Sıcaklıklar pozitif derecelere çıksa de şu günlerde şeb sıcaklıklarımız nakıs 3,5 etap civarlarında olacaktır. Çeltek’ta sıcaklıkların esasen ayrımsız şekilde olması bekleniyor. Denizli biraz henüz ongun bu konuda yani bulunduğu manzara itibariyle. Denizli’birlikte eksiklik 1,3 ortada minimal sıcaklıklar görülmekle gelişigüzel sıra sıcaklıkları artılarda 3,4 adım civarında olması bekleniyor. Bu sıcaklıklar değerleri ise önümüzdeki 4-5 günce ayrımsız tahmindir.”

Share: