Aksaray’dan deprem bölgesine 20 tır arkalama

Aksaray’dan hareket bölgesine 20 tır yardım

AKSARAY – Aksaray’da zelzele bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için arkalama kampanyası başlatan İl Kriz Yönetiminin çağrısına kulak veren vatandaşlar evlerinden getirdikleri malzemelerle arkalama çokluk alanında su gösterdi.

Biçim üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçesi olan ve 10 ilin etkilendiği yer sarsıntısı bölgesine dayanmak üzere elverişsiz genelinde olduğu kabilinden Aksaray’birlikte üstelik yardımlar toplanmaya bitmeme ediyor. Aksaray’dahi birçok alım ve kuruluşun başvurusu ile İl Akse Yönetimi vasıtasıyla başlatılan müzaheret kampanyasında 8 ayrımlı yasakçı belirlendi. Vatandaşlara battaniye, emsal, ana gıda maddeleri ilkin tevessül etmek için ayni ve nakdi yardım getirmeleri çağrısında bulunuldu. İl Akse Yönetiminin çağrısının arkası sıra müzaheret toplama noktalarında deniz gösteren vatandaşlar arkalama malzemelerini tasdik ederken, devir içerisinde 20 müzaheret tırı yola çıkarıldı. Sabah saatlerinde başlayan yoğunluktan âlem gece saatlerine kadar müzaheret toplama çalışmasının bitmeme edeceği duyuruldu.

Vatandaşların bati desteği olduğunu belirten İl Akse Dümen Sorumlusu İŞKUR İl Müdürü Mahmut Atmaca, “Müzaheret tırlarımızı hareket bölgesindeki yardım muntazır vatandaşlarımıza derakap göndermeye çalışıyoruz. Organize Uran Bölgesinde dahi çalışmalarımız devam ediyor. Organizedeki işverenlerimizin dahi yoğun ve ağırbaşlı destekleri var, tekrar vatandaşlarımızın Aksaray’ın dört bir yanında herkesin yavaş katkısı var. Kıtipiyoz görülmeye ayar vatandaşlarımız, başkaca çocuklarımız banal arabalardan tutunda oyuncaklarından kendileri üzere değerli olan gelişigüzel şeyi buraya ilettiler. 20’ye andıran müzaheret tırımız hareket etti. Bu 10 şerha ilimize üstelik hemencecik alelacele eke oranda yardımımız ulaşmaya çalışıyor. Bu vesileyle bilcümle vatandaşlarımıza bu kampanyaya vermiş oldukları desteklerden etraf teşekkürname ediyorum” dedi.

Hem müzaheret malzemeleri getirdiğini hem dahi kampanyada görev aldığını tamlayan Recep Teke (20), “Zat imkanlarımız doğrultusunda yardımımızda bulunduk. 3-5 hempa toplandık. karınca kaderince yardımda bulunduk. Baktık burada de koşullar print, şartlar layıkıyla bizde buraya yardım etmek istedik. Arkadaşlarımızla 4-5 yâren burada müzaheret ediyoruz. İnşallah orada baskı durumda olan insanlar ortamında elimizden hangi gelirse yapmaya devam edeceğiz. Dünde ayrımsız hareket oldu burada haliyle biz da haddinden fazla korktuk oradaki arkadaşların ne durumda yaşayabileceğini, ne durumda olduklarını iyi kötü anladık. O yüzden bizde yardım etmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Share: