Amedspor ile Vanspor Ortada Depremzedeler İçin Hukuk Maçı

İSHAK YAĞIZ

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar yararına TFF 2. Lig’bile mücadele fail Amed Sportif Cerrahi Müdahale ile Vanspor Futbol Kulübü arasında dostluk maçı oynandı. Van Atatürk Şehir Stadyumu’ndaki ülfet maçında, değme iki takım futbolcuları “Yaraları birlikte saracağız’ pankartıyla sahaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen depremzedeler yararına TFF 2. Lig’birlikte savaş eden Amed Sportif Işler ile Vanspor Ayak Topu Kulübü beyninde ülfet maçı yapıldı. Maçın biletleri kermen arkası ve maraton tribünü 100 teklik, VIP tribünü ise 500 liraya satıldı.

DEPREMZEDELER İÇİN SAHAYA ATKI BERELER ATILDI

Taraftarlar, depremzedeler amacıyla maçın 4. süratle atkı ve berelerini sahaya attı. Maçı Amedspor 4-2 kazandı. İki kulüp başkanı karşılaşma öncesi, gazetecilerle tıpkı araya geldi. Amedspor Pakt başkanı Selahattin Sebep şunları söyledi:

“Zelzele felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabıhak’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza eski olsun dileklerinde bulunuyoruz. Halen gerileme altında olan vatandaşlarımıza bile Allah arkalama etsin dileklerimizi iletiyoruz. Amedspor namına depremi canlı illerden takımlardan biriyiz, yani depremzedeyiz. İki kesim kulübü dostça oynayacağımız maçla taçlandıracağız. Elde edeceğimiz gelirleri iki pakt olarak depremzedelerimize bağışlayacağız. Hem depremzedelere soylu erki hakikat yaratabilmek ayrımsız zamanda da ayak topu camiasında ailesinde tıpkısı farkındalık yaratabilmekti sanırım amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Zira Türkiye’üstelik şu esas kadar buna analog bir nice karşılaşma kombinasyon edilip oynanacak ve hep gelirleri depremzedelere aktarılacak o yüzden müspet olduğunu düşünüyorum. 7 yıldır deplasman taraftar yasağımız bitmeme ediyor. Bu dostluk maçı bizim amacıyla bu açıdan üstelik yetişkin, Diyarbakır’dan bir nice taraftarımız burada Van taraftarıyla çöz içe bu arada izlem edecekler. Bize 7 yıldır meri benzeri deplasman yasağı var bunu aynı çeşit kıramıyoruz.”

“DEPREMİ DIRI İKİ İLİN TAKIMIYIZ”

Vanspor Başkanı Feyat Biaman ise şunları söyledi:

“Depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yanık hemşehrilerime acil şifalar diliyorum. Rabbim hakeza bire bir felaketi ayrımsız henüz memleketimize yaşatmasın. Bizler Amedspor ile bu arada yaptığımız istişareler sonrasında hem Diyarbakır hem bile ilimiz Van deprem muammer tıpkısı ildir. Amedspor ile yaptığımız danışma sonucunda maddesel manevi ayrıksı kulüplere kaygı verme bağlamında böyle aynı yapılanma yaptık. Bize ve depremzedelere cemaat sâdır taraftarlara ve herkese ayrı ayrı teşekkürname ediyorum.”

Share: