Ardanuç Belediye Reisi Saika Çıpa: “Haddinden Fazla Iri Bir Kızdırma. Bu Fakat Dayanışmayla Aşılır”

MURAT İSTANBULLU

Ardanuç Belediyesi, yedinci müzaheret tırını sarsıntı bölgesine yolladı. Şehremini Saika Demir, “Haddinden Fazla şişman tıpkısı nâr. Bu fakat dayanışmayla aşılır” dedi.

Artvin’de, Ardanuç Belediyesi; yer sarsıntısı bölgesine gıda, giysi, soba ve odun yardımı gönderiyor. Belediye Başkanı Sebep Çipo, şunları söyledi:

“Haddinden Fazla elem tıpkı zelzele faciası yaşadı ülkemiz. Ego bütün ülkemize önceki olsun diyorum merhum olanlara Allahtan rahmet diliyorum ve bir zamanda hastalarımıza müstacel şifalar diliyorum. Zaten haddinden fazla büyük tıpkısı tehlike tabiatıyla ki bu fakat dayanışmayla aşılır. Biz dahi ilçemizde başlatmış olduğumuz müzaheret kampanyasına vatandaşlarımız çok büyük oranda bindi verdiler.

Bugün Ardanuç’tan yedinci aracımızı zelzele bölgesine gönderiyoruz. Hem insancasına arkalama hem soba ve ısıtıcı tıpkı zamanda odun yardımında bulunuyoruz. Amma odun sayesinde ilişkin ilçemizin 49 köyünün tamamındaki vatandaşlarımız hiçbir sevap arzu etmeden çuvallayarak getirdiler. Kış ve bilinen ünüz burada da kar yağıyor ama kendi kullanımları dışındaki ihtiyaçlarını elleşmek ve dayanışmak sarsıntı bölgesindeki insanların bu edisyon günlerinde takviye etmek için bizim de tahminlerimizin çokça üstünde bire bir dayanışma örneği sergilediler. Ben bundan âlem Ardanuç halkına hem teşekkür ediyorum hem tebrik ediyorum hem salim olsunlar diyorum ve ongun kim varlar. İnsanlık böylesi günlerde lazım diyorum. Denk davranışlarından periferi memnuniyetimi belirterek teşekkürname emretmek istiyorum. Ayrıca şunu birlikte belirteyim bakınız gene yurttaş çuvallarla yakıt odunları teyit ediyor. Şunu üstelik anlatım edeyim revan araçların hiçbirisi bir ecir dilek etmedi ve ilçemizden giden hangi şoförler hangi kamyon, komütatör ve ne tır sahipleri hiçbir ecir talebinde bulunmadılar ağız ağıza benzeri gönüllük içerisinde çalışıyorlar. Antrparantez gâh tır sahipleri arkadaşlarımız başbuğ bizi göndermiyor diye niteleyerek sitem edip bili gönderenler de var. Biz de yardımları o arkadaşlarımızla henüz ileriki zamanlarda göndereceğiz zira bunu daha güdük devamlı düşünmemek lazım. Bu biraz mufassal proses olacak ve tığ bu tesanüt örneğini bile çıktı sürdürmek istiyoruz. Ego bilcümle bu süreçte bindi olan herkese ve tıpkısı zamanda emeği sabık herkese şahsım yerine ve ilçem namına teşekkürlerimi rapor ediyorum ve yer sarsıntısı bölgesine gine eski olsun diyorum.”

“BU BİR VATANİ GÖREVDİR”

Deprem bölgesine gönderilen yardımlara destek veren bire bir yardım gönüllüsü, “Tığ köyden odun tedarik ederek Ardanuç belediyesine getirdik” dedi.

Kıbrıs Gazisi Hüccet Gül’ün eşi, “Ardanuç Belediyesi’hangi yardım ayırmak için geldim. Sarsıntı yerine ulaşması için. Bizim de hareket bölgesinde tanıdıklarımız var ve 80 yaşama rappadak pik gitmişler ve bütünü de rahmetli olmuşlar” diye konuştu.

Bir bambaşka müzaheret gönüllüsü de “Çöküntü altında küsurat bütün için müzaheret merbut yani yapacaksın bu aynı vatani görevdir” dedi.

Share: