AXA’ya yatırımcı yanıltma davası dümbelek çekildi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Pennsylvania merkezli bire bir ülfet şirketi ve avukatları, AXA XL’ın yan şirketi Catlin Insurance Company ile, sigorta şirketine alın açılan sav dolayısıyla ortaya sâdır önyargıları ortadan kaldırmak üzere anlaşmaya vardı. Dodaro Matta & Cambest PC ve şirketin iki eski eski avukatına 2019 ve 2020 beyninde altı ayrımlı sav açıldı. Davaları açan yatırımcılar hususiyet şirketinin çarkıt müşterileri Robert Irey ve Jonathan Freeze marifetiyle dolandırıldığını kanıt etti.

Hem Irey hem bile Freeze Alternative Energy Holdings’e (AEH) yatırım konusunda bastırık yaptı. Ancak şeş şikayete bakarak, Dodaro Matta & Cambest, Freeze’in 2017 yılında menkul kıymetler yatırımı yapmasının yasaklandığını yatırımcılara bildirmedi. Insurance Business’ın haberine göre davalarda bire bir zamanda şirketin yatırımcıları AEH CEO’akarsu Kevin T. Carney’in 2016 yılında ayyarlık ve düzmecilik suçlarıyla buyruk giydiği üstüne bilgilendirmediği da tez edildi.

bununla birlikte bozuk yatırımcılar yatırımlarından elde ettikleri getirileri alamadıkları üzerine üstelik endişelerini dile getirdi. Bunun karşılığında Dodaro Matta & Cambest ve iki bozuk avukatı 2020’nin küçük ay ayında Catlin Insurance Company’e kendilerine açılan altı davayı kapsayacak şekilde ülkü açtı. Ünsiyet şirketi yatırımcılarından Michael Geller’ın iddiası üstünde 31 Orak Ayı 2019’birlikte Catlin’i uyardığını öne sürdü.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak avukatlar Geller’ın 21 Mayıs 2019 tarihinde AEH’e benzeri tezkere göndererek şirkete yatırım etme konusundaki baskıların taşınır kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve Dodaro Matta & Cambest’mağara sorumlu tutulabileceğini söylediğini belirtti. Ülkü dosyalarına göre Dodaro Matta & Cambest 2017 sonbaharında AEH’i kaşkariko etmeyi bıraktı. Ancak Catlin şirketin ve avukatların davaları, Dodaro Matta & Cambest’in poliçesinin sona ermesinin ardından açtığını argüman etti.

Buna ilişik namına, poliçe döneminde davalara laf olabilece her iddianın bile bulunmadığını söyledi. Law360 izah için Catlin, Dodaro Matta & Cambest ve iki avukata ulaştı ancak taraflardan anlaşmaya yönelik izah gelmedi.

Garanti BBVA’dan hukuksal müşterilerine basitçe

 

Jeffrey Epstein’e aracılık yapmakla suçlanan Ghislaine Maxwell’in davası başlıyor

 

O firmanın ürünlerinde benzin belirleme edildi: Ferasetsiz çağırılıyor

 

Share: