Balık tezgahları sivri ve hamsiyle doldu

Balık tezgahları palamut ve hamsiyle doldu

BOLU – Bolu’de balık tezgahlarında pelit ve hamsi bolluğu yaşanırken, vatandaşların balığa ilgisi da okkalı oldu.

Halk pazarında kurulan balık tezgahlarında sivri ve hamsi bolluğu yaşandı. Vatandaşlar yaklaşık 1.5 kilogram ağırlığında olan palamutları ve fiyatı düşen hamsileri alabilmek üzere kuyruklar oluşturdu. Etraflı yıllardır balıkçılık yapan Hakan Şans, “İki aydır palamut satıyoruz. Sona geldi çıktı amma devam ediyor. Palamutlar büyüdü. Tanesi 1 kilogram 200 gram geliyor. Balaban balıkları 60 liraya satıyoruz. Sonlarına geldiğimiz amacıyla süfli balık bulunmayan. Tıpkısı kabile ortaları var, onu de 50 liraya satıyoruz. Balıkların kalitesi çok bereketli” dedi.

“Hamsi 50 liraya satılıyor”

Hamsinin de fiyatının düşüşte olduğunu rapor eden Şans, “Tezgahlarda murat var. Balıklar çokça lezzetli. Bizde hasis balık bulunmayan. Hamsinin fiyatında birlikte düşüş var. 80-90 liraya satılan hamsiler 50 liraya satılıyor. Çinekop 80 liraya düştü, mezgit 50 teklik. Şu anda fiyatlar gür, bu hafta iyiyiz” ifadelerini kullandı.

“Sezon pelit açısından iyiydi”

Sezona ilişkin istimara özne Felek, “1 kamer henüz devam ederse buna bile şükür diyeceğiz. Mevsim sivri açısından iyiydi. Çinekop ve hamsi ile da sezonu tamamlayabilirsek beş altı ay henüz bereketli bir zaman diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Share: