Bedenî Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ergezen, milli bando kampını konuşma etti

Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, Dünyalık Yüzme Milli Takımı’nın Ankara’daki kampını mülakat etti.

Milli takımın dinlenme kampı yaptığı Eryaman Türkiye Olimpiyat Tedarik Merkezi’ne (TOHM) mevrut Ergezen, sporcularla kardeş kardeş etti. Ergezen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçildikleri günden bu yana federasyona kapalı branşların kudretli olması için çalışmalarına bitmeme ettiklerini söyledi.

Servet yüzmeyi pop bir dal haline getirdiklerini belirten Ergezen, “Imdi sporcuyu bu branşla buluşturabilmek hedeflerimizden birisi. Hedefimiz bundan sonra insanımızın hayata tutunmasını çıkarmak. Biz, sporun pozitif ve birleştirici ruhu etrafında hayata tutunmalarını istiyoruz. Bunu da başardığımızı düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin spor madun yapısının encam seviyelerde olduğunu vurgulayan Ergezen, şunları kaydetti:

“Temiz ve akman ortamlarda kardeşlerimiz hem sporla uğraşsınlar hem da hayatı komple dolup yaşayıp önlerine baksınlar istiyoruz. Bu branşımızın elan de pop olabilmesi için uğraşacağız. Ayrımsız haftalık kampımızda şu dakika dört sporcumuz var. İki antrenörümüzle hedefimiz temmuz ayında İngiltere’dahi yapılacak acun şampiyonasına süzülmek. Orada olimpiyat kotası kabul etmek istiyoruz. Bu konuda iddialıyız. Arkadaşlarımızı sonsuz yakından izleme ediyoruz. Arkadaşlarımızın hem konsantrasyonunu yaşayan tutmaya çalışacağız hem dahi seviyeyi yükseltmeye çalışacağız.”

Muaz Ergezen, kendilerine rastgele antlaşma destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkürname etti.

Share: