Belediye Reisi Kibar, “Fatsa’mızı seçkin alanda bellik yapmayı hedefledik”

Ordu’nun Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ilçeyi gelişigüzel anlamda işaret fora etmek için çalıştıklarını, 2023 yılı başı itibariyle yapımına başlanacak olan, 100 dönüm kayran içerisinde kayran takanak Millet Bahçesi projesinin cazibe ve cazibe merkezi olacağını söyledi.

Fatsa Belediyesi öncülüğünde, Mekân ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleri ile ilçede 100 dönüm düz içerisine 2023 yılı başlarında Millet Bahçesi projesine başlanacak. Hep maliyeti 150 milyon TL’nin üstünde olacak olan proje ile ilçenin elektrik merkezlerinden birisi olması hedefleniyor.

“İlçemizde gözle görülür benzeri değiş olacak”

Proje üzerine açıklamalarda mevcut Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ilçede nazik değişimlerin gerçekleştiğini söyledi. Komutan Büyükler, “Haddinden Fazla nazik mega yatırımlar yapıyoruz. 2023 yılı başı itibariyle 100 dönümlük Ulus Bahçesi’nin Fatsa Belediyemiz öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle şehrimizde hizmete girecek. Proje ile çabucak ilçemiz değil, bölgemiz bakir tıpkısı dirim alanına kavuşacak. Gayrı taraftan Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tahsis etmiş olduğumuz 100 dönümlük Çerkezler Tepesi Mesire Alanı kendisine rapor ettiğimiz alanda bilgisizlik ormanı, şifa ormanı ve orman okulu adı altında 3 farklı yaşam alanı, 100 dönümlük düz içerisinde hayata geçecek. Bu iki projemizin maliyetleri 150 milyon TL’nin üstünde olacak. Bu iki yaşam projesi ile Fatsa’mız çekim noktası ve cazibe merkezi olacak. Oto galericiler şehrimizin kronikleşmiş sorunlarından tıpkısı tanesi. Bu projenin dahi 2023’ün önceki aylarında oto galerici esnaflarımızla, derneğimizle temellerini atmayı hedefliyoruz. Fatsa’mızda bu anlamda gözle görülür değişimin olacağı bir sene olacak” dedi.

“Ekin ve sanatı ön planda tutuyoruz”

Belediye Başkanı İbrahim Etem Büyükler, kültür ve tekellüm anlamında güzel etkinlikler yaptıklarını da kuvve ederek, “Tığ, ekin ve sanatı dolay planda tutuyoruz. Bu anlamda Uzunkum Plajımıza yeni bir yaşam alanı kazandırmak için bir numara dövme diye anlatım ettiğimiz dağı kaldırdık. Adım araçlarımızın bulunduğu alanı Uzunkum Plajı yanından kaldırdık. Burası eskimemiş haliyle çok güzelce ayrımsız yaşam alanı oldu. Festivallerimizi burada yaptık, bir nice etkinliklerimizi burada yapıyoruz. Ailelerimiz burayı piknik anlamında tehlikeli benzeri şekilde kullanmaya başladı. Uzunkum Plajı’nda çokça iyicene aynı yaz sezonu yaşadık. Uzunkum Plajı Fatsa’mızın yer güvenilir ayrımsız dirim alanı oldu. Önümüzdeki yaz ayına kadar burada eskimemiş güncellemeler yapacağız” diyerek konuştu. – KALABALIK

Share: