Bitcoin’bile tarihi yükseliş yaklaşıyor

Saklı Yazı dünyalık çılgınlığı son ivinti devam ediyor. Temas geçen devir yeni yatırımcıların katıldığı kripto piyasasında kamu gözler zir coin rallisinde. Kimine göre alt coin’lerde ralli başladı, kimine göre ise ralli, Bitcoin 74 bin doların üstüne çıktığında başlayacak. Ama kâh ast coin’lere servet girişinin olduğu ve fevk taraflı akım ettikleri görülüyor. Muhtemel rallinin gerçekleşip gerçekleşmediğini ant gösterecek ancak bir nice yatırımcı kripto dünyalık ‘halka arzlarına’ odaklanmış durumda. Alelhusus NFT ve baziçe alanına odaklanmış projelerin, saklı yazı mülk satışları serencam günlerde berenarı popüler. Baziçe oynayanların ayrımsız zamanda saklı yazı dünyalık kazanıp bunları borsalarda satabiliyor olması saklı yazı piyasasında bakir tıpkısı trendi başlatmış durumda.

Borsaların piyango yöntemi

Dünya’dan Ihata Korcan’ın haberine bakarak genel saklı yazı piyasasında kebir aynı kitle haline gelen Türk yatırımcıların, yöre satışlara ilgisi de erdemli. Birçok proje, telegramda resmi Türkiye grubuna cemaat. Dolay satışlar Coinlist, Binance, Huobi kadar merkezi borsalarda yapıldığı kabilinden Avalaunch, Poolz, Polkastarter, Daomaker kabilinden merkeziyetsiz platformlarda birlikte gerçekleştiriliyor. Merkezi borsalarda yapılan dolay satışlar çıktı ‘piyango’ mantığıyla çalışıyor. Ön satışa anahtar olanlar ortada tıpkısı nevi çekilişle ‘ak yazılı’ olanlar satışa çıkartılan tokenlara erbap olabiliyor.

Gelgel amacıyla yol haritası

Merkeziyetsiz platformlarda ise genellikle pusat olanlara ‘garanti’ karşılık uygulanıyor. Ancak bunun için üstelik gâh şartlar var. Örneğin Avalanche ekosistemi üzere oluşturulan Avalaunch’ta ön satışlara katılabilmek üzere platformun yerel token’ı XAVA’evet eş olmanız ve müracaat ile mir süresi beyninde kilitli tutmanız gerekiyor. Satıştan ne kadarlık behre alacağınız stake edilen XAVA miktarına bakarak değişiyor. Yani henüz fazla XAVA stake edenler yöre satıştaki tokendan birlikte henüz çok alabiliyor. Ifa ise AVAX ile yapılıyor. Ayrıca başvuru esnasında 1 AVAX depozito alınıyor ve katılımcının payına sakıt tahsisatın ödemesini gerçekleştirdiğinde reddetme ediliyor. Eğer katılımcı kayıt yaptırıp hakkına sakıt token amacıyla ifa yapmazsa depozitoyu mankafa alamıyor. Birlik bu işler amacıyla bire bir Metamask cüzdanına ihtiyacınız var.

0.12 dolardan 6.32 dolara!

Avalaunch’ta şimdiye kadar 5 projenin civar satışı gerçekleştirildi. Aralarında bildirme aşkın getiriyi Türk oyun token’ı RocoFinance sağladı. 19 Ilk Teşrin’dahi 0.12 dolardan satılan RocoFinance token’ları, 26 Ekim’bile 6.32 dolara kadar artık. Yani kısaca 52.6 ikmal değer kazandı. Ön satışa katılan ve 125 XAVA (o tarihteki değeri kısaca 412 dolar) stake fail birine yaklaşık 20 dolarlık alım hakkı verildi. 20 dolar karşılığında alınan 166.6 nüsha RocoFinance token’ın değeri tarihi zirvesini gördüğü anda 1053 dolara ulaştı. RocoFinance token’ları perşembe haset 4 dolar seviyelerinden prosedür görüyordu. Bu rakama göre ise 20 dolarlık yatırımın perşembe günkü değeri 665 dolara denk geliyor. Platformda satışı yapılan gayrı projelerin satma sonrası gördükleri bildirme faziletli seviyeye göre getirileri 8.5 mezuniyet ile 38 hatim arasında değişiyor.

Heroes&Empire’bile 54 ikmal artma

Tekrar DaoMaker’da yapılan serencam satışlara bakıldığında getirilerin 54 kata büyüklüğünde çıktığı görülüyor. Brokoli token’inda 12, Dark Frontiers’ta 19, Clearpool’de 18, Three Kingdoms’birlikte 38, Heroes&Empires’birlikte 54, Warena’birlikte ise 23 kata varan kazançlar elde edildi. Ancak şunu hatırlatmakta fayda var, cemi civar satışlardan hakeza efdal getirilerin elde edilebileceğinin garantisi namevcut. Parçalanmamış kripto piyasası üzere meri olan kural, ihtiyacınız olmayan bire bir para ile envestisman yapmanız. Zira Squid Game token’ında olduğu gibi çabucak paranız ‘yararsız’ kabil.

Ethereum’bile 4.565 dolara ilgi!
Ethereum üzere bu hafta 4.565 dolar direnci son etap nazik. Çünkü bu nokta 2021 Şubat ayından beri yükselişi sınırlandıran dayanım noktası. Bu direncin kırılması paritenin evvel aşamada 5.200 dolarlı seviyelere kadar hareketlenmesini sağlayabilir. Bu noktanın üzerinde ise 6.000 dolarlı noktalar var. O sebeple parite için 4.565-4.700 dolar bandı denek taşı. Kırılamaması yerinde baştan 4.350 dolar seviyesi ilk bindi noktası. Bu seviyenin altında ise 3.700 ve 4.000 dolar bandı majör bindi bölgesi.

Bitcoin’dahi ciddi seviyeler

Bitcoin/dolar paritesi bibi anne yükseliş trendi üzerindeki hareketini sürdürüyor. Şu zaman için bu trendin destek noktası 59.400 dolarlık seviyelere denk geliyor. Bu dideban artık parite için anne destek noktası. Ancak bu seviyenin gerilemesi 58.149 seviyesine büyüklüğünde olan hareketleri sarkma namına adlandırabilir ve tolere edilebilir. O sebeple anne yükseliş trendi ve 58.149 dolar seviyesinin üzerinde kalındığı sürece -paritede inişli yokuşlu bire bir fi yat seyri birlikte gözlemlense- anne trendin yukarı olduğu söylenebilir. Muhtemel fevk hareketlerde ise 63.720 ve 64.320 dolar seviyeleri evvel makro dayanım noktaları konumunda. Bu seviyelerin aşılması paritede kullanılmamış şahika noktalarının imtihan edilmesini sağlayabilir. Damarlı senaryoda 58.149 dolar seviyesinin altına inilmesi durumunda ise önce aşamada 53.500-54.000 bandına büyüklüğünde tıpkı geri çekilme riski ayn uğrunda tutulmalı.

Ödeme uygulamasında Bitcoin gelirlerine rağmen fayda düştü

 

New York’u kripto servet merkezi yapacak! İlk 3 maaşı Bitcoin’le

 

Squid Game tokeni ayyarlık gibi

 

Share: