Bursa’da 1’i polis, 3 kişinin öldüğü silahlı kavganın şüphelisi Eskişehir’de yakalandı

BURSA’birlikte 3 yıl önce, iki ekip ortada çıkan, polis güçleri memuru Erman Özcan’ın (37) martir olduğu, 2 kişinin birlikte yaşamını yitirdiği silahlı kavganın şüphelisi yerine aranın Şarap A. (51), Eskişehir’da yakalandı.

Olay, 31 Mayıs 2020 tarihinde Saika ilçesi Hacivat Mahallesi 8’inci Engin Sokak’ta meydana geldi. Sokakta iki grup arasında tanınmayan nedenle çıkan ağız dalaşı, tarafların yakınlarının bile dahil olmasıyla silahlı kavgaya dönüştü. İhbar konusunda olay yerine haddinden fazla sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, taraflara biber gazı ve içtimai olaylara müdahale araçları (TOMA) ile müdahale etti. Bu tam, kavgaya taraf olan şüphelilerden Tuncay Aksu’nun pompalı tüfekle açtığı ateşte Rüstem Ortaç, Mahmut Ortaç ve Erdal Bozkurt ile kavgaya müdahale fail polis güçleri memuru Erman Özcan yaralandı. Yaralılardan, Bursa İl Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Şubesi’nde işyar polis güçleri memuru Erman Özcan ile Mahmut Sıfat-Fiil ve Rüstem Ortaç kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi. Olayla ilişik gözaltına alınan 18 kişiden Tuncay Katarakt’nun da aralarında olduğu 5 gönül tutuklandı. Anlık sırasında başka 4 sanık birlikte azade bırakıldı. Açılan davada Tuncay Katarakt, biri ağırlaştırılmış, 3 kat müebbet mapus ile 12 sene hapse çarptırıldı, tutuklanmadan 10 sanığa ise 5’ay ile 4 sene 2 ay ortada mütebeddil delik cezaları verildi.

Odunpazarı İlçe Inanma Müdürlüğü Yanlışlık Araştırı Şubesi ekipleri, olayla ilişik aranan Şarap A.’nın, Mücahede Mahallesi Nesligül Sokak’taki ayrımsız evde olduğunu belirledi. Eve dominant düzenleyen polis güçleri ekipleri, Çakırdoğan A.’yı saklandığı yatağın altında yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

Share: