Çarkıt nişanlısını öldüren kadının el telefonu incelenecek

Tokat’ta çarkıt nişanlısını öldüren F.G. isimli kadının cep telefonu ve Kent Güvenliği Kameralarının incelenmesi amacıyla sav müstakbel benzeri tarihe ertelendi.

Tokat’ta Ağustos ayında meydana gelen olayda eski nişanlısı Ahmet Batuhan Baht’ı (27) tabanca ile vurarak öldüren ve kız arkadaşı E.D.’yi (26) yaralayan F.G. (24) Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesinde ikinci sefer bilge karşısına artık. ‘Tasarlayarak kayırıcı öldürme’ suçundan yargılanan genç kadınla birlikte Ahmet Batuhan Yıldız’ın ailesi ve avukatı duruşmada amade bulundu. Mahkemede sanık F. G. ara sıra ithamlarda bulunarak kendini savundu. Öldürülen gencin ağabeyi O.Y ise ithamları reddederek dinç kadından şikayetçi olduğunu söyledi. Bu tam O.Y ile sanık avukatı ortada yüklülük yaşandı. Sanığın avukatları müvekkilleri ve maktulün telefonlarını incelenmesini dilek etti. Delil dosyası içinde mevcut sanığın cep telefonun parmak izi ile açılabileceği, maktulün ise cep telefonun şifresi olmadığından açılamadığı beyan edildi. Murafaa, sanık F.K’nın tutukluluğunun devamına, kent asayiş kameraları, sanığın çökertme telefonun incelenmesi talebi üzerine davayı 05 Mayıs 2023 tarihine erteledi.

Olayın geçmişi

Olay, Çeçenistan Caddesi’nde meydana geldi. F.G. çarkıt nişanlısı Ahmet Batuhan Nasip (27) ile kız arkadaşı E.D.’ye (26) tabanca ile biberli açtı. Açılan kötü sonucu Felek ile arkadaşı E.D. yaralandı. Yaralılardan Ahmet Batuhan Baht, hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılmadı. – TOKAT

Share: