Depremzedeler amacıyla mukaddes topraklarda dualar yükselecek

Giresun’dan Umre ziyareti üzere şerif topraklara gidecek olan 241 nefis kafile dualarla uğurlandı. Umreciler Mescid-i Haram’ı ülfet ederek, tavaf esnasında depremden etkilenen vatandaşlar üzere dua edeceklerini belirtti.

Ilmek İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile umre vazifesini yerine vermek üzere Giresun’dan yola çıkan umre kafilesi amacıyla Seyyid Mevlana Sadrettin Kibar Camisi’nde gönderi programı düzenlendi.

Kur’an’ı Ahi tilavetinin arkası sıra umrecilere, hitap eden İl Müftüsü Ramazan Topcan kutsi topraklardaki ibadetler konusunda eke anımsatma ve tavsiyelerde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası yaraları yolmak üzere seferber olduklarını rapor fail İl Müftüsü Topcan, “Budun yerine deprem gerçeğiyle benzeri misil daha karşılaştık. Emrihak fail kardeşlerimiz var. Çökmüş altında artan kardeşlerimiz var. Iflah bekleyen kardeşlerimiz var. Bu ağırbaşlı günlerde Koca Rabbimizin rahmet ve inayetine gelişigüzel zamankinden daha çok muhtacız. Sizler, Rahman’ın birer misafirisiniz. Attığınız temas adıma sevabın verildiği aynı yolculuğa başlıyorsunuz. Duaların akseptans olunduğu o kutsal topraklarda, asrın felaketi, asrın afeti olarak yaşamış olduğumuz bu depremde ahiret yolculuğu eden kardeşlerimizin ruhları üzere, çorlu olan, marazlı olan kardeşlerimizin müstacel iflah bulmaları için dualar ediniz” dedi.

Program ahirete ölüm fail ve felah bekleyenler üzere yapılan duayla tamamlandı.

190 ve 51 nefis kafilede yer alan umreciler, yakınlarıyla helalleşerek kutsi topraklara akla yatkın yola daha çok. – GİRESUN

Share: